Programalama ve Kali Linux için en iyi Linux dağıtımı önerisi

Ağ guvenlik ve sistem guvenlik konularinda egitim almani onerebilirim. Ben baslarken uygulama guvenligi uzerinde egitim almistim kaynak kod analizi,cerezler,SQL,XSS,Hizmet disi birakma testleri vs Maddi durumunuz musait ise kurslara basvurunuz ve ayrica ismek tarafindan saglanan ucretsiz kurslar mevcuttur.
Evet galiba dediğiniz gibi yapacağım. Netten de biraz araştırdım benim gibi acemiler için direk Kali Linux tavsiye edilmiyor. Galiba önce bilgimi geliştirip tecrübe kazandığımda Kali Linux kullanmak benim için daha akıllıca bir seçim olacak. Ben biraz programlama dili öğrenme mantığıyla gittim sanırım. Cevaplarınız için teşekkürler...

Evet galiba dediğiniz gibi yapacağım. Netten de biraz araştırdım benim gibi acemiler için direk Kali Linux tavsiye edilmiyor. Galiba önce bilgimi geliştirip tecrübe kazandığımda Kali Linux kullanmak benim için daha akıllıca bir seçim olacak. Ben biraz programlama dili öğrenme mantığıyla gittim sanırım. Cevaplarınız için teşekkürler...
Rica ederim, herhangi bir konu hakkında bilgi ve yardıma ihtiyacınız olursa yazmanız yeterli

@SaryaCS Bende de yazılımcılık, programlama merakı var. Aslında en büyük hayalim kendi oyunumu yaratmak denebilir. Oyun dışında da yapmak istediğim şeyler var tabii ki. Ben başlangıç aşaması olarak Microsoft Akademide ki derslere başlamayı düşünüyorum. Sizin önerebileceğiniz başka site var mı ? Yada ne yapmamı öneririsiniz ?

@SaryaCS Bende de yazılımcılık, programlama merakı var. Aslında en büyük hayalim kendi oyunumu yaratmak denebilir. Oyun dışında da yapmak istediğim şeyler var tabii ki. Ben başlangıç aşaması olarak Microsoft Akademide ki derslere başlamayı düşünüyorum. Sizin önerebileceğiniz başka site var mı ? Yada ne yapmamı öneririsiniz ?
Oyun icin programlama dillerini ogrenmek gerek C,C++ java,python vs oyun yapmak için bilgili bir ekibe ihtiyacin olabilir sadece programlama dillerini ogrenmek yeterli degil grafik modelleme de yapman gerekecektir

@SaryaCS Bu dediğiniz kurslar biraz pahalı, acaba makul ve mümkün olduğunca her ilde bulunan ya da uzaktan eğitim şeklinde olan bildiğiniz bi kurs önerebilir misiniz?
Halk egitim merkezlerinde Web tasarim kurslari acilmakta ucretsizdir ve sertifikalidir.Bu noktalara basvurabilirsiniz.Ag,sistemve uygulama guvenligi için ethical hacking kurslari var ama bunlari ucretsiz olarak bir kurumun verecegini sanmiyorum.Tam olarak hangi noktada kendinizi gelistirmek istiyorsunuz?

Oyun icin programlama dillerini ogrenmek gerek C,C++ java,python vs oyun yapmak için bilgili bir ekibe ihtiyacin olabilir sadece programlama dillerini ogrenmek yeterli degil grafik modelleme de yapman gerekecektir

Bende o program dillerini öğrenmek istiyorum en kolay başlayabileceğim hangisidir ? Grafik konusunda Photoshop'u gayet iyi kullanabiliyorum. Ayrıca ekibe ihtiyacın olabilir değil olacak gibi gözüküyor :) Bazı arkadaşlarımda aynı şekilde benim ilgilendiğim gibi ilgileniyorlar. Son olarakta bizim için bir önerin var mı ?

Siber güvenlik alanında gelişmek istiyorum. Uzun zamandır halihazırda Java ile ilgileniyorum, evet halk eğitim yerlerinde var ancak Web Programlama ilgi alanım değil, daha çok güvenlik alanını tercih etmek istiyorum. İşte sorduğum şey ethical ya da sertifikalı eğitimlerin en makulü veya en kalitelisi?

Bende o program dillerini öğrenmek istiyorum en kolay başlayabileceğim hangisidir ? Grafik konusunda Photoshop'u gayet iyi kullanabiliyorum. Ayrıca ekibe ihtiyacın olabilir değil olacak gibi gözüküyor :) Bazı arkadaşlarımda aynı şekilde benim ilgilendiğim gibi ilgileniyorlar. Son olarakta bizim için bir önerin var mı ?
C,C#,C++ ile ogrenmeye baslamani onerebilirim

Siber güvenlik alanında gelişmek istiyorum. Uzun zamandır halihazırda Java ile ilgileniyorum, evet halk eğitim yerlerinde var ancak Web Programlama ilgi alanım değil, daha çok güvenlik alanını tercih etmek istiyorum. İşte sorduğum şey ethical ya da sertifikalı eğitimlerin en makulü veya en kalitelisi?
Ben 4 yildir bu konuda uzmanim, ilk olarak bir kitap yayini alarak baslamistim anliyacagin kendi kendimi gelistirdim istersen sende bir kitap yayini ile baslayabilirsin istersende sana bilge adamı tavsiye edebilirim. Herhangi bir bilginin olmadigini varsayarak ilk önce kendini arastirarak gelistirmeni ve daha sonra kursa gitmeni tavsiye ederim

Kali Linux başlı başına bir işletim sistemi zaten. Ama yeni başlıyorsanız daha stabil veanlaşılır dağıtımlara yönelmelisiniz.

Hocam katolin adlı şeyi kurarsanız ubuntuya aynısı olur.

Ayrıca kali linux'ünüze ubuntu desktop veya cinnamon desktop kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı