Programcılık okuyorum, mezun olunca ne yapmalıyım?

4 yıllığa tamamlarken aynı zamanda yarı zamanlı bir şekilde iş bulabilirsen tadından yenmez. Genel olarak ülkede 2 yıllık bölümler "kötü" görünüyor fakat Almanya'nın bile Mühendisten çok Teknikerlere ihtiyacı var.
2 ay sonra bir şirkette Full Stack olarak çalışmaya başlayacağım. Maaş konusunda biraz yarı zamanlı olduğu için sıkıntı çekeceğim, onun dışında bir problem yok.

Keşke 2 yıllık değilde %50 burs ile mühendisliği yazsaydım.
Sen böyle yazınca garipsedim. :D

GitHub ve LinkedIn profilinizi iyi ayarlayın. Yığınla kurs bitirin. Kurslardaki projeleri aynen uygulayın. Kurslarınızı LinkedIn'e ekleyin. Bir kaç tane kendi projeniz olsun. Yakışıklı bir CV'niz olsun. Daha sonra yetiştirilmek üzere firmalara mail gönderin. LinkedIn ağınızı genişletin. Yetiştirilmek üzere bir firmaya kapak atın. Az parayla da olsa başlayın. O sonra büyüyecek. Devamlı geliştirin kendinizi. 👍🙂

O kurduğum cümle gayet doğru. Full-stack developer'dan çok bir eksiğim yok. Zaman farkı vardır sadece.
Benim hedefim daha çok AI, Fizik Motorları üzerine.

Mühendislik derslerine bakıyorum, ona geçmeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Hedeflerin buysa mühendislik okuman gerekiyor, bu alanlarda ben daha görmedim mühendislik mezunu almayan bir şirket.

Hazır yakalamışken izninle bir soru sorayım. MYO bilg. prog. bölümünde matematik dersleri nasıl geçiyor? Müfredata baktığımda limit türev integral gibi konular olduğunu görüyorum ama bunlar ciddi ciddi öğretiliyor mu? Öğrenciler bu konuları anlıyor mu? Yoksa hocalar lise 1-2 matematiği mi anlatıyor?

Geri
Yukarı