Programda çalışan çekirdek sayısını arttırmak

KaWaBanGa

Hectopat
İ7-8750h NVIDIA GTX1050Ti ekran kartı 8GB RAM 256GB SSD bulunan bilgisayarımda ANSYS Workbench kulanıyorum ve analizi yaparken yavaş yapıyor. Sistem yapılandırmasından işlemci sayısını değiştirmek herhangi bir işe yaramıyor. Bu konu hakında bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim. Nasıl hızlandırabilirim?

İ7-8750h NVIDIA GTX1050Ti ekran kartı 8GB RAM 256GB SSD bulunan bilgisayarımda ANSYS Workbench kulanıyorum ve analizi yaparken yavaş yapıyor. Sistem yapılandırmasından işlemci sayısını değiştirmek herhangi bir işe yaramıyor. Bu konu hakında bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim. Nasıl hızlandırabilirim?

CpuCores programını kullanıyorum oyunlarda, tercihe göre çekirdek ataması yapılabiliyor, onun haricinde belirlediğiniz bir oyunu başlatınca her şeyi izole edip tüm gücü ona da verebiliyor vs. işinize yarar mı bilmiyorum ama yine de bir göz atabilirsiniz.

CpuCores programını kullanıyorum oyunlarda, tercihe göre çekirdek ataması yapılabiliyor, onun haricinde belirlediğiniz bir oyunu başlatınca her şeyi izole edip tüm gücü ona da verebiliyor vs. işinize yarar mı bilmiyorum ama yine de bir göz atabilirsiniz.
Öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Programda işlem yaptığımda zaten 8-9 CPU kullandığını görüyorum önermiş olduğunuz programın her hangi bir işe yarayacağını düşünmüyorum. Tekrardan çok teşekkür ederim. :)

Lisansla alakalı bir konu. Piyasada, getintopc'de vb yerlerdeki cracki ürünler, en fazla 4 çekirdeğe kadar destekliyor. Eğer hyper-threading açıksa 8 partition'a kadar destekliyor.

Çünkü, baz seviyesindeki izin verilen çekirdek sayısı 4. Cracklerdeki, Hpc lisanlar işe yaramıyor boş. Hpc lisanları kullanabileceğin çekirdek sayısını belirler.

Ne yazık ki yapabilecek bir şey yok. Ama araştırıyorum. Bulunca paylaşırım.

Okulunda varsa, research veya teaching lisans iste. Yoksa zor.

Geri
Yukarı