Programlama dilinde nasıl profesyonelleşilir?

Mesela Python dilinde nasıl ileri düzeyde bilgi sahibi olabilirim ve tüm dili baştan sona öğrenebilirim? Bunun için kullanmam gereken kaynaklar nelerdir?

Ben Node.js üzerinde böyle ustalaştim her gün farklı makaleler okuyarak her gün altyapi inceleyerek ve deneme yanilma yolu ile öğrendim tavsiyem deneme yanilma yap kod altyapisi veya örneği araştır hatalari kendin çöz ve bol bol makale oku.

İngilizce kaynaklar kullandın değil mi?

Elbette 3 yıl önce site adi vermek yasak mı bilmiyorum ama glitch sitesinden altyapilara bakardim GitHub'dan kodlara ve altyapilara bakardim en sonunda yavaş yavaş çözdüm kodları okulda falan örnek kod yazıyordum kendi kendime 😂😂 sonra yeni PC alınca ara verdim oyunlara verdim kendimi hep unuttum :D

Elbette 3 yıl önce site adi vermek yasak mı bilmiyorum ama glitch sitesinden altyapilara bakardim GitHub'dan kodlara ve altyapilara bakardim en sonunda yavaş yavaş çözdüm kodları okulda falan örnek kod yazıyordum kendi kendime 😂😂 sonra yeni PC alınca ara verdim oyunlara verdim kendimi hep unuttum :D

Reis bende bir ara C ile başladım ama İngilizce olmayınca daha fazla ilerlemek istemedim ama ingilizcemi geliştirdim bayağı hala daha çalışıyorum ama ufaktan artık programlama dillerine de başlayayım diyorum bir önerin var mı İngilizce konusunda programlama dillerine yönelik?

Reis bende bir ara C ile başladım ama İngilizce olmayınca daha fazla ilerlemek istemedim ama ingilizcemi geliştirdim bayağı hala daha çalışıyorum ama ufaktan artık programlama dillerine de başlayayım diyorum bir önerin var mı İngilizce konusunda programlama dillerine yönelik?

Kanka zevkler farklıdır ben Discord'a başladığımda 2019 falandi baktim botlar falan bayağı havalı öyle öyle node.js öğrendim yavaş yavaş sık sık kullandığın platform var ise oradan kendini geliştirebilirsin ben Discord'da bot kodlamayı çözdüm ama illa merak ediyorsan tavsiyemi Python tavsiyemdir hem kolay hem rahat Node.js zor kalıyor biraz.

Kanka zevkler farklıdır ben Discord'a başladığımda 2019 falandi baktim botlar falan bayağı havalı öyle öyle node.js öğrendim yavaş yavaş sık sık kullandığın platform var ise oradan kendini geliştirebilirsin ben Discord'da bot kodlamayı çözdüm ama illa merak ediyorsan tavsiyemi Python tavsiyemdir hem kolay hem rahat Node.js zor kalıyor biraz.

Eyvallah bende Python çalışıyordum zaten.

En başta bi çileden çıkarsın miden bulanır ..Bu ne ya diyerek..Sonra akmaya başlar ama 😂.. Link baktımda bu arada saf python vermiş çoğu şeyi bilmen gerek..Döngüsü osu busu.. Hiç kodlama bilmiyorsan zaten izle bence..udemyde uzatıyorlar uzun olsun diye onu sevmiyorum sadece.. Bide izlemedim bi yorum getiremiyorum..Yapıyı bilmeden ilerisine geçemezsin zaten..Herkesin yoğurt yiyişide farklı oluyor o yüzden yani şöyle yap diyemiyorum..Bu video iskeletini verir işin püf noktaları söyler.. Bi yerden başla işte..Ben videolar ile başladım çileden çıktım..Midem bulandı..Sonra bi heeeeeee demeye başladım sonra rahatladım ..öyle öyle öyle öyle gelişti

En başta bir çileden çıkarsın miden bulanır. Bu ne ya diyerek. Sonra akmaya başlar ama 😂. Link baktımda bu arada saf Python vermiş çoğu şeyi bilmen gerek. Döngüsü osu busu. Hiç kodlama bilmiyorsan zaten izle bence. Udemy'de uzatıyorlar uzun olsun diye onu sevmiyorum sadece. Bir de izlemedim bir yorum getiremiyorum. Yapıyı bilmeden ilerisine geçemezsin zaten. Herkesin yoğurt yiyişide farklı oluyor o yüzden yani şöyle yap diyemiyorum. Bu video iskeletini verir işin püf noktaları söyler. Bir yerden başla işte. Ben videolar ile başladım çileden çıktım. Midem bulandı. Sonra bir heeeeeee demeye başladım sonra rahatladım. Öyle öyle öyle öyle gelişti.

Eyvallah reis tabii severek yaparsan çektiğin acının çok da bir önemi kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı