Programlama için çok mu erken?

Erkenlik gibi bir şey yok. Okuma yazma öğrenen çocuklara şemalar ile programlama öğretmeye bile başlayan yerler var. Senin yerinde olsam önce düzgün İngilizce öğrenirdim.
Temel kavrama. Otur, bir tanesini adam akıllı öğren. Tabii tüm programlama bilgisi Unity'de 2 küp çarpıştırmak olmasına rağmen oyun yapıyorum diye ortalıkta gezen birisi olmak istiyorsan o başka.

Matematik derken hocam? Matematik bu işin çok ileri düzey alanlarında kullanılır. Oralara kadar da eminim ki gerekecek matematiği çoktan öğrenmiş olur arkadaşımız.
Algoritma ve veri yapılarını erken öğrenmesi daha iyi olur. Çok fazla matematikten bahsetmiyorum, lise 1-2'ye kadar çıksa yeter ilk seferlik.

Algoritma ve veri yapılarını erken öğrenmesi daha iyi olur. Çok fazla matematikten bahsetmiyorum, lise 1-2'ye kadar çıksa yeter ilk seferlik.
Hmm anladım, algoritmadan bahsediyorsunuz. Ben şahsen ilk başladığımda "nasıl çalışıyo lan bunlar" diye başlamıştım. Proje yapa yapa algoritma tasarlama yeteneği zaten kazanılır. Ama evet algoritma bu işin temeli, dilin syntax (yazım kuralları) öğrenildikten sonra, sürekli belirli problemlere çözüm üretecek programlar yazılması çok iyi olur. (Örnek : Asal sayı bulma programı)

Şu anda C# ile ilgili aklımda Android oyun için birkaç fikir var, aklımdaki projeyi bitirdikten sonra C++'a dönmem uygun olur mu?

Şu anda C# ile ilgili aklımda Android oyun için birkaç fikir var, aklımdaki projeyi bitirdikten sonra C++'a dönmem uygun olur mu?
Aklındaki projeyi C# ile bitirirsen senin önünde kimse duramaz :) Şöyle düşün bunların hepsi aynı şeyi ifade etmeye çalışan birer dil. Birisini güzelce kavrar üstüne de projelerini yaparsan diğerlerini öğrenmen zaten çok az vaktini alır.

Erken değil hatta ne kadar erken başlarsanız bu işe o kadar iyi. Mantığını anlıyorsanız ilerlemeye devam edin. 10 yıl sonra her gün bilginizin üstüne bir bilgi katarak ilerleseniz hangi seviye ulaşırsınız bunu düşünün. Etrafınızda yaptığınızı anlamayan ya da karşı çıkacak kişilerde olabilir takmayın.

Senin yerinde olsam C++ ile pek uğraşmam çünkü başlangıç için zor bir dil olur. Python öğren ve geliştir. Her yönü ile geliştir yani web olsun yapay zekası olsun veya uygulama geliştirme olsun öğrenin. C++ eğer hoşunuza gitti ise geliştirin. Yeni başlamışsınız sürekli dil değiştirmeyin. Üzerine ekleyerek gidi.

Yeni konular

Geri
Yukarı