Programlama için notebook tavsiyesi

Bütçe
15000

onursayan007

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, bilgisayar programcılığı 1.sınıf öğrencisiyim. Bu zamana kadar ki işlerimi 3.nesil i5 işlemciye sahip ASUS Ultrabook ile hallettim ve hala işimi yeterince görüyor. Şarj süresi uzun giden, ince, hafif ve güçlü, içerisinde ekran kartı barındıran, en az 5-6 yıl kullanacağım bir bilgisayar arıyorum. Unity üzerinden oyun programlama derslerim başladı HD4000 ile 3 boyutlu verimli çalışabileceğimi düşünmüyorum. İşlemci tercihim 10750h ve 4800h yönünde, ekran kartı 1650 Ti veya 1660 Ti'ın işimi göreceğini düşünüyorum, tabii ki alternatifleri de olabilir. Fazla oyun oynayan birisi değilim arada bir GTA 5, ETS 2, CS ya da belki asettacorsa oynarım. Photoshop ve Premier ile de uğraşacağım. Dışarıdayken şarj derdiyle uğraşmak istemiyorum. Yıllardır Ultrabook kullanıyorum hafif olmasını istiyorum. Oyuncu bilgisayarına karşı değilim ama 2 kg civarını pek geçmezse sevinirim. Son olarak kütüphane ortamında ve geceleri çalışmayı seviyorum fan sesi az olan hatta gerekmedikçe fan çalıştırmayan termali iyi bir PC arıyorum. Bütçe olarak 10-15K arası ne kadar düşük kalırsa o kadar iyi.

Dell 7501 1650 Ti 97wh

https://www.hepsiburada.com/dell-in...ZoFNiRe4oxPLdRWDPr8EGHCzRpViUL7EaAsiOEALw_wcB

HP envy 15 1660 Ti-MAX-Q 83wh

https://www.hepsiburada.com/hp-envy...ent=HBV000019J1B4&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

Bunlar dışında da bir öneri alabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, bilgisayar programcılığı 1.sınıf öğrencisiyim. Bu zamana kadar ki işlerimi 3.nesil i5 işlemciye sahip ASUS Ultrabook ile hallettim ve hala işimi yeterince görüyor. Şarj süresi uzun giden, ince, hafif ve güçlü, içerisinde ekran kartı barındıran, en az 5-6 yıl kullanacağım bir bilgisayar arıyorum. Unity üzerinden oyun programlama derslerim başladı HD4000 ile 3 boyutlu verimli çalışabileceğimi düşünmüyorum. İşlemci tercihim 10750h ve 4800h yönünde, ekran kartı 1650 Ti veya 1660 Ti'ın işimi göreceğini düşünüyorum, tabii ki alternatifleri de olabilir. Fazla oyun oynayan birisi değilim arada bir GTA 5, ETS 2, CS ya da belki asettacorsa oynarım. Photoshop ve Premier ile de uğraşacağım. Dışarıdayken şarj derdiyle uğraşmak istemiyorum. Yıllardır Ultrabook kullanıyorum hafif olmasını istiyorum. Oyuncu bilgisayarına karşı değilim ama 2 kg civarını pek geçmezse sevinirim. Son olarak kütüphane ortamında ve geceleri çalışmayı seviyorum fan sesi az olan hatta gerekmedikçe fan çalıştırmayan termali iyi bir PC arıyorum. Bütçe olarak 10-15K arası ne kadar düşük kalırsa o kadar iyi.

Dell 7501 1650 Ti 97wh

https://www.hepsiburada.com/dell-in...ZoFNiRe4oxPLdRWDPr8EGHCzRpViUL7EaAsiOEALw_wcB

HP envy 15 1660 Ti-MAX-Q 83wh

https://www.hepsiburada.com/hp-envy...ent=HBV000019J1B4&utm_term=c&wt_pc=epey.c.c.c

Bunlar dışında da bir öneri alabilirim?
reis bende hem programlama hem tasarım hemde oyun için arıyorum bütce 8 milyar herkez lenovo ideapad 3 gaming öneriyor gönül ister macbook almak ama küçükleri işlevleri iyi deil ben alıcam herkezde iyi diyor özeliklikleride güzel gtx1650 filan var monsterda var ama tulpar serisi senin kararın gaming bir bilgisayarda alabilirsin

Hocam batarya süresi nasıl kaç saat alıyorsunuz? Güzel günlerde kullanın.

Hocam konfügüre olarak yükseltilmeye çok uygun ve güzel bir PC ama 60wh, RTX2060 ve 4800h ın batarya kullanımı, nasıl bir sonuç doğruyor meraktayım.

Reis bende hem programlama hem tasarım hem de oyun için arıyorum bütce 8 milyar herkes Lenovo Ideapad 3 Gaming öneriyor gönül ister MacBook almak ama küçükleri işlevleri iyi değil ben alacağım herkesde iyi diyor özeliklikleride güzel GTX1650 falan var Monster'da var ama Tulpar serisi senin kararın Gaming bir bilgisayarda alabilirsin

Hocam ben de Mac istiyordum ama M1 de konsol tabanlı çalışmanın mantıklı olmadığını duyumladım. Intel Mac'lerde alınacak gibi değil. Hocam güzel konfigrasyonları var Ideapad 3'ünde. Monster'dan biraz soğudum Linux kullanırken sıkıntı yaşayanlar varmış diye duydum.

Hocam konfügüre olarak yükseltilmeye çok uygun ve güzel bir PC ama 60wh, RTX2060 ve 4800h ın batarya kullanımı, nasıl bir sonuç doğruyor meraktayım.
1660TI'li versiyonunun incelemesi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1660TI'li versiyonunun incelemesi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam legion 5 e çok ısınmıştım, plastik kalitesi hoşuma gitmişti ancak coil whine çok fazla kişi var demiş. Bu durum beni biraz soğuttu. Hangi satıcadan yeni parti sorunsuz model gelir kestirmek güç. Omen e bakıyordum ona da zam geldi alamadan bakalım hayırlısı.
Oyun oynamasan bile Unity kullanacağın için ekran kartı güçlü bir model al.
2060 lı bi model almaya karar kıldım hocam, yeteceğini düşünüyorum 4-5 yıl.

**Bu süreçte yurt dışından bir pc almayı düşündüm, onun için ayrı konu açmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı