Programlama İle Para Kazanmak

Evet tabii fakat öyle kolay değil. Öncelikle uygulama, oyun, forum ya da ne yapacaksan karar vermen ve bir geliştirme sürecine girmen gerek Stardew Valley gibi oyunların yapımı 5 yıl sürmüş koca 5 yıl ama oyun 1 kişi tarafından yapılmış siz düşünün. İnternet üzerinde pek çok rehber var zaten izledikçe anlarsınız. Başarılar

Aynı sorunun cevabını bende bekliyorum bu işe yeni yeni girmeye başladım daha doğrusu girmedim bile araştırma yapıyorum para kazanacağımı düşünerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben uygulama yapmaktan daha kolay bir yöntem önerebilirim. Bir server kiralayın, XML hizmeti verin.

Bugün küçük ölçekli de olsa her şirketin XML'e ihtiyacı var çünkü neredeyse hepsi internetten satış yapıyor. Yazılımcı ve programcılar için XML oluşturmak çekirdek çitlemek gibi bir şey. Server kiralama ücreti 100₺'yi geçmez. Biraz kovalarsanız bin tane şirket bile bulabilirsiniz. Aylık 20₺'den bu hizmeti verebilirsiniz şirket başı ;)

Xm
Ben uygulama yapmaktan daha kolay bir yöntem önerebilirim. Bir server kiralayın, XML hizmeti verin.

Bugün küçük ölçekli de olsa her şirketin XML'e ihtiyacı var çünkü neredeyse hepsi internetten satış yapıyor. Yazılımcı ve programcılar için XML oluşturmak çekirdek çitlemek gibi bir şey. Server kiralama ücreti 100₺'yi geçmez. Biraz kovalarsanız bin tane şirket bile bulabilirsiniz. Aylık 20₺'den bu hizmeti verebilirsiniz şirket başı ;)
Xml nedir bunu yapmak için program dili bilmek gerekiyor mu daha doğrusu baya bilmek gerekiyor mu ve nasıl kiralıycaz başarabilirsem ne mutlu:)

Tabi bunları play store gibi yerlerde yayınlamak için ücret ödemek gerekiyor değil mi, birde nasıl para kazanıyoruz indiren sayısı arttıkça mı?
Evet para ödemen gerek, iOS de daha fazla bu ücret. Para kazanmak ise iki ana temel üzerinde; paralı satış ya da reklamlar. Her ikisi de çok zor işler. Ama iOS de yapacağım dersen satış yaparak rahat para kazanabilirsiniz. Ayrıca uygulama geliştirmek hiç kolay değil, hele onu duyurmak hiç ama hiç kolay değil.

Bu sandığınız gibi kolay değil.İlk olarak insanlara bir özellik gerekiyor Örn: Vip MegaVip gibi sadece bunlar değil bunlar gittikce parası çoğalıcak ama bunları alınca bir özellik gelmesi gerek ve onlara bir tagda yapabilirsiniz.Bunları play store gibi yerlerde paylaşmanız mümkün.Mesela altın olucaksa oyunda 100.000 altının parası 100 tl olabilir.İllahaki 100 tl değil siz belirleyebilirsiniz.Ancak ben burda size biraz bilgi vereceğim bunları hemen yaptığınızda birşey olmayacak henüz.İlk olarak reklamları yapıcaksınız oyun özellikleri mesela uçma özelliği olucakya oyunda önüne çıkan bir tahtadan uçuyor onun gibi tabi böyle olmak zorunda değil ben bunu öylesine söyledim.

Evet para ödemen gerek, iOS de daha fazla bu ücret. Para kazanmak ise iki ana temel üzerinde; paralı satış ya da reklamlar. Her ikisi de çok zor işler. Ama iOS de yapacağım dersen satış yaparak rahat para kazanabilirsiniz. Ayrıca uygulama geliştirmek hiç kolay değil, hele onu duyurmak hiç ama hiç kolay değil.
İlk defa yapacağım için ücretli olmasını istemiyorum çünkü alacaklarını sanmıyorum reklam yoluyla belki.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı