Java Programlama öğrenmek neden bu kadar zor?

1Beyefendi

Picopat
Ben ilk başta temel Python öğrendim. Kolaydı ama istediğim şeyler için işlevli değildi. Java öğrenmeye çalışıyorum ama anlamıyorum zor geliyor. Hangi kaynakları kullanabilirim?
Amacım mobil uygulama yapmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
@1Beyefendi hocam Java'yı ilk öğrenirken ben de zorlanmıştım çünkü içine hello world yazdırdığınız main bloğunu classı falan bilmiyorsunuz yazılım bilimi YouTube kanalını izleyebilirsiniz zaten classlar, objeler kıascası OOP konseptlerini öğrendikçe anlamaya başlarsınız.

Ben ilk başta temel Python öğrendim. Kolaydı ama istediğim şeyler için işlevli değildi. Java öğrenmeye çalışıyorum ama anlamıyorum zor geliyor. Hangi kaynakları kullanabilirim?
Mobil uygulama kısmını bilmiyorum ama daha baştan böyle programlama çok zor derseniz direkt elenirsiniz. Takıldığınız yer varsa söyleyin, yardımcı olalım. Ayrıca Java ve C# benzer. Java da bir konuyu anlamadıysanız C# la ilgili eğitimleride inceleyebilirsiniz. Ayrıca StackOverFlow u incelemeyi ihmal etmeyin.

Senin 50 milyon tane konuna denk geliyorum. Daha ne yapacağını bile belirleyememissin gibi. Önce otur, ne yapacağını belirle düzgünce. Sonra nasıl yapacağını planlarsın. Öyle “ben Java biliyorum” diye bir şey yok. Programlama dili bitmez. Sen sana lazım olan kısmını öğrenirsin.

Programlama zor ve herkese uygun değil, daha ilk başlardan zorlanıyorsanız tutunamayabilirsiniz, üstteki arkadaşın dediklerine tamamen katılıyorum. Öncelikle ne yapmak istediğine karar vermelisin.

Geri
Yukarı