Programlama öğrenmek

Python ve JS için Nuget paket yöneticisinde ne varsa kullanabilirsin. Bunun VS ile alakası yok. .NET ve C ailesi üzerinde odaklı olması tek dil için olduğu anlamına gelmiyor. Yanlış yönlendirme yapıyorsun.
Tek dil odaklı dedim bilmem anladın mı? Sadece tek dil yazılabiliyor diğer dilleri desteklemiyor gibi bir cümle kurmadım. Dediğine aykırı bir cümle de söylemedim, anlaşamadığın yer neyse söyle bilelim?
Programlamanın temeli matematiktir. Evet, İngilizce de önemli ama matematik bilmeden bir şey anlaması olanaksız.
Matematik önemli tabii ki ancak okuduğun kaynağı anlayamıyorsan bildiğin matematiğin de bir anlamı yok. Her alanda matematik kullanacaksın diye bir şey de yok.

Tek dil odaklı dedim bilmem anladın mı? Sadece tek dil yazılabiliyor diğer dilleri desteklemiyor gibi bir cümle kurmadım. Dediğine aykırı bir cümle de söylemedim, anlaşamadığın yer neyse söyle bilelim?

Matematik önemli tabii ki ancak okuduğun kaynağı anlayamıyorsan bildiğin matematiğin de bir anlamı yok. Her alanda matematik kullanacaksın diye bir şey de yok.
Ben şey demedim işte çabuk bana taylor açılımını söyle hemen. Lise ve üniversite matematiklerindeki her konuyu önceden anlamış olması lazım matrisi bilmeyen birisi iç içe döngülerde zorlanmaz mı sizce ?

Ben şey demedim işte çabuk bana taylor açılımını söyle hemen. Lise ve üniversite matematiklerindeki her konuyu önceden anlamış olması lazım matrisi bilmeyen birisi iç içe döngülerde zorlanmaz mı sizce ?
Çalıştığın alan ve uğraştığın yere göre bilmen gerekenler değişir. Yapay Zeka programlayan biri Algebra ve Calculus'u yalayıp yutmalı. Ancak Web programcılığı ile uğraşan birinin bunu bilmesine gerek yok. Gereken yerde gereken düzeyde bilinmeli, matematiğe gerek yok demedim okuyabileceğin üzere.

Çalıştığın alan ve uğraştığın yere göre bilmen gerekenler değişir. Yapay Zeka programlayan biri Algebra ve Calculus'u yalayıp yutmalı. Ancak Web programcılığı ile uğraşan birinin bunu bilmesine gerek yok. Gereken yerde gereken düzeyde bilinmeli, matematiğe gerek yok demedim okuyabileceğin üzere.
Web programlamada da bence 2 tür yazılımcı var operatorler ezbere iş yapan belli başlı çözümleri öğrenip onları uygulayan farklı bir olayla karşılaştığında çözüm getiremeyen insanlar ve işi bitirici işi alıp götüren insanlar çözüm odaklı analitik düşünceye sahip bir işe başlamadan önce sonradan çıkabilecek sorunları düşünen insanlar ilkini herkes yapabilir ama matematik bilmesinden ziyade matematikte başarısız olan insanların 2. olabileceğini düşünmüyorum.

Not: Size karşı argüman olarak demedim hocam bunu kendi görüşümü belirtmek için söyledim :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı