Programlama temel eğitim için tavsiyeler

nevugremo

Hectopat
Daha fazla  
Günümüz dünyasında artık herkesin öğrenmesi gereken temel konulardan biri haline geldiği için(tıpkı İngilizce gibi), okuduğum bölümle alakası olmamasına rağmen en azından temel anlamda programlama ya da kodlama mı deniyor bilmiyorum ama öğrenme niyetindeyim. Temel eğitim veren bildiğiniz siteler veya YouTube kanalları varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Günümüz dünyasında artık herkesin öğrenmesi gereken temel konulardan biri haline geldiği için(tıpkı İngilizce gibi), okuduğum bölümle alakası olmamasına rağmen en azından temel anlamda programlama ya da kodlama mı deniyor bilmiyorum ama öğrenme niyetindeyim. Temel eğitim veren bildiğiniz siteler veya YouTube kanalları varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Udemy üzerinde psralı dersler mevcut. Ek olarak kitapları bulunmakta.

Her usta yazılımcı buralardan başlar. :D

YouTube üzerinde eğitim videoları da var. Bir süre sonra öğrenip kendi aklınızdaki fikirleri pratiğe dökün, yaparsınız.

Programlamadan ziyade öncelikle Google kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim. Zira her gün aynı başlık altında bir sürü konu açılıyor, demek ki önce programlamayı değil araştırmayı öğrenmeniz lazım. Sonrası zaten gelecektir.

Programlamadan ziyade öncelikle Google kullanmayı öğrenmenizi tavsiye ederim. Zira her gün aynı başlık altında bir sürü konu açılıyor, demek ki önce programlamayı değil araştırmayı öğrenmeniz lazım. Sonrası zaten gelecektir.

Hocam buradan yardım isterken aynı zamanda Google'dan araştırıyorum endişeniz olmasın. Bilenlerden de yardım isteyeyim dedim. Sonra gidip de boyumu aşan şeylerle uğraşmayayım diye.

Hocam buradan yardım isterken aynı zamanda Google'dan araştırıyorum endişeniz olmasın. Bilenlerden de yardım isteyeyim dedim. Sonra gidip de boyumu aşan şeylerle uğraşmayayım diye.
Evet, mantıklı düşünmüşsünüz. Ancak ekstra bir konu açarak emin olun diğerlerinden farklı bir cevap alamazsınız. Programlama her gün değişen bir dal olsa da başlangıcı aşağı yukarı aynı, dolayısıyla öneriler ve tavsiyelerde aynı. Yazmak istediğiniz dili bulmalı ve o dil üzerine kaynak arayışına girmelisiniz. Emin olun herkes bu yoldan gidiyor. Başarılar dilerim.

Hocam öğrenmen gereken programlama dili ne yapacağına göre değişir.

Ama illaki bir tane söyle diyorsan Python derim. öğrenmesi ve kullanması gayet kolay bir dil. Sade, basit ve kullanışlı. En çok yapay zeka ve makine öğrenmesi gibi yerlerde kullanılır.

Bir de şunu söyleyeyim eğer istekli değilsen buna pek bulaşmanı tavsiye etmem. Programlama insanın cidden sabırlarını zorlayan bir şeydir.

Geri
Yukarı