Programlamanın temeli veri midir?

MidI0ck

Kilopat
Daha fazla  
Data Structure and Algorithms dersim var. Bu ders müfredatında bizlere veri yapıları öğretilecek ancak çok yüzeysel olacağına inanıyorum.

@bitwise

Bilgisayarın dili veridir önermesi, doğru bir önerme midir? Kendimi biraz bu konuda eğitmek istiyorum. Birkaç paper buldum. Bunlar dışında önerebileceğiniz kaliteli kaynaklar var mıdır?

Bilgisayar dili veridir denemez, bilgisar dili birkaç yapının birlikte kullanılmasıyla oluşan bütündür, veri ise bu bütünün içinde işlenen elemanlardır. Binary, yani bilgisayarın temelini oluşturan 0 1 rakamları veridir fakat tek başına bilgisayar dilini oluşturan ana yapı değildir.

Algoritma dersinde temelde veriyi bilgisayara girilen herhangi bir komut veya girdi olarak açıkladık, en basitinden dokunmatik panele dokunduğundada sisteme veri girersin

Kaynak olarak hocadan çaldığımız slaytlar var onlar sorularını açıklar.

Data Structure and Algorithms dersim var. Bu ders müfredatında bizlere veri yapıları öğretilecek ancak çok yüzeysel olacağına inanıyorum.

@bitwise

Bilgisayarın dili veridir önermesi, doğru bir önerme midir? Kendimi biraz bu konuda eğitmek istiyorum. Birkaç paper buldum. Bunlar dışında önerebileceğiniz kaliteli kaynaklar var mıdır?
DSA:
Learn Data Structures and Algorithms – Introduction and Learning Resources , DSA Introduction. , Data Structures & Algorithms – Google Tech Dev Guide . Bunlar dediğiniz konu için gayet yeterli google olmasa da olurdu ama diğer ikisine bakmanızı tavsiye ederim. GitHub - cihat/DataStructure: 📌🔎📝 Veri Yapıları (BMU221) ve bütün derslerin dokümantasyonu. Notes and examples in the data structure and all lessons course. Data Structures with Java. türkçe böyle bir kaynak var. Algorithms | Computer science theory | Computing | Khan Academy Son olarak da buna bakabilirsin.

Geri
Yukarı