Programlamaya hangi yazılım diliyle başlanmalı?

462002

Hectopat
Öncelikle herkese iyi akşamlar.
Ben yazılımda programlama vb. yapmak istiyorum. Daha önceden başlamadım YouTube'dan videolarını izleyeceğim. Sizce hangi dil ile olur? Bir sürü dil var.

Önce güzel bir İngilizce lazım. Bu hallolduysa sonra algoritma öğrenmek gerek. Bu da halloldu ha işte o zaman ne yapmak istiyorsun mobil oyun mu uygulama mı website mi ya da veri bilimine mi yöneleceksin bunların cevabı Google da mevcut şimdiden kolay gelsin.

Her gün aynı konu. 😑
Buyur. Belki işine yarar.
1_sPSOuPP1V7LqEooVvD8XnQ.png

Yazılımda programlama derken? Tam olarak ne programlamak istiyorsun? Yazılım dersen, ben masaüstü yazılımı anlarım, başkası mobil programlama anlar.

Uygulama mesela FPS arttırma programı.
Hangi alanda yazilim yapmak istiyorsun? Sak diye Python yapistiranlara bakma.

Hocam uygulama yapmak istiyorum o hangi alana giriyor sa.
İngilizceniz iyi ise Python başlamak için gayet güzel bir dil. İngilizceniz yeterli değil ise ilk başta ingilizcenizi geliştirmeniz daha yararlı olacaktır.

İngilizcem idare eder.

Hocam uygulama yapmak istiyorum o hangi alana giriyorsa.
Uygulama demen hic aciklayici olmuyor. Web uygulamasi (sitesi) mi, masaustu uygulamasi mi, mobil uygulama mi yoksa baska bir sey mi?
Uygulama mesela FPS arttırma programı.
Masaustu uygulamaya giriyor, onun icin bircok secenegin var, su resim yardimci olabilir:
Her gün aynı konu. 😑
Buyur. Belki işine yarar. Eki Görüntüle 1236053

Uygulama demen hiç aciklayici olmuyor. Web uygulamasi (sitesi) mi, masaustu uygulamasi mi, mobil uygulama mi yoksa baska bir şey mi?

Masaustu uygulamaya giriyor, onun için bircok secenegin var, su resim yardimci olabilir:

Masaüstü uygulaması hocam o resimde pek bir şey anlamadım.
@CinarYilmaz hocam sanırım C# ile uygulama yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı