Programlamaya nereden başlanır ve sıkılmadan ilerlenir?

Haklısınız ama yakınımda öyle kodlama öğrenebileceğim bir merkez yok. Açıkçası bir süredir BTK akademiyi takip ediyorum ama onun açtığı kurslarda 81 ilin hepsine gelmiyor maalesef

Hocam şimdi benim zaten arduino ya karşı bir ilgim var. Ufak tefek de olsa yazdığım kodlarla bir araba yaptım ama sizin kastınız bu şekilde projeler yapmak mı yoksa c++ öğrenmek mi?
Proje yapmak.

Peki hocam bu projeleri yaparken ufak tefek kodlama bilgisimi kullanıyorsunuz yoksa ciddi ciddi kod mu yazıyorsunuz?

Çok uğraşmıyoruz aslına bakarsan hazır ya da daha önce killandığım kodlardan alıntı yaptığım oluyor eğer sıfırdan başlayacaksan robotistan kanalının Arduino UNO serisini önerebilirim ben öyle bu işlere adım attım ve gittikcede hevesim arttı.

Peki hocam bu projeleri yaparken ufak tefek kodlama bilgisimi kullanıyorsunuz yoksa ciddi ciddi kod mu yazıyorsunuz?
Projeye göre değişkenlik gösterebilir. Sadece led ile yapacağınız projede basit kodlar kullanırken motorlar ve başka bileşenleri kullandığınız projede biraz daha uzun kodlar yazılır. Kodların mantığını anladığınızda hepsi kolay gelecektir.
Arduino aldığınızda soracağınız birşey olursa buradayım her zaman yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı