Programlara virüs bulaşma sonrası bilgisayar sıfırlanmama sorunu

Ever2

Hectopat
Yer
Samanyolu/Orion/Sun/3/Türkiye/Adana
Daha fazla  
Merhaba bu sabah bilgisayarı açayım dedim ama açılmadı ve en az 5 dakika bekledim açılması için. Sonrasında laptopun fişini çektim ve kapandı (Batarya olmadığı için anında kapandı) ve yeniden açtım.
Bu sefer de görev çubuğundaki programlar gelmedi bilgisayarı yeniden kapatıp açtım.
Bu sefer çalıştı ama yavaş bir şekilde. Bilgisayarı sıfırlayayım dedim "bilgisayarınız sıfırlanırken bir sorunla karşılaşıldı, hiçbir değişiklik yapılmadı" hatası geldi.
Başlangıç onarmaya geldim bu sefer ise SrtTrail.txt hatası verdi.
Neyse, bilgisayarı açtım ve IObit Malware Fighter'i kurdum.
Taramayı başlattım, gerçek zamanlı korumayı aktifleştirdim.
Taramayı kontrol edeyim dedim ve bütün programlara, uninstallerlara "Trojan.Agent" in bulaştığını gördüm.
Zaten indirdiğim programlar 1-2 gün sonra bozulmaya başlıyordu.
Advanced SystemCare Ultimate'den svchost.exe. diye bir threat geldi, sil dedim ve karantinaya aldı.
Görev yöneticisini açtığımda ismi gözükmeyen ama dosya konumuna geldiğimde svchosta gelen bir şey gördüm.
Scan bitti ve virüs programı 149 tane threat buldu.

Arkadaşlar bilgisayar ne sıfırlanıyor ne de düzeliyor sorunuma bir çare var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Iobit hatalı tespit yapabilir, yapmasa dahi temizlemede sistem dosyalarını silip sistemin çökmesine neden oluyor.

Yapman gereken temiz Windows 10 kurulumu yapman. Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Iobit gibi basit firmanın uygulamalarını kullanmadan kaliteli güvenlik yazılımlarının ürünlerini kurman.

Windows 10 kurulumu da çalışmıyor "Kurulumu başlatmada bir sorun oluştu. Aracı kapatın, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve aracı yeniden çalıştırmayı deneyin" hatası geliyor.

Bazen cmd ye herhangi bir komut yazdığımda external command program batch file felan diyor

Windows 10 kurulumu da çalışmıyor "Kurulumu başlatmada bir sorun oluştu. Aracı kapatın, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve aracı yeniden çalıştırmayı deneyin" hatası geliyor.

Bazen cmd ye herhangi bir komut yazdığımda external command program batch file felan diyor
ISO'yu USB'ye düzgün yazdırdığınıza emin misiniz ?

İso kurulumu yapıldığında bilgisayar sıfırlanmış gibi mi oluyor?

Herhangi bir usb girişim veya cd yazarım çalışmıyor. :cry:

Bilgisayarı kapattığımda, açtığımda her seferinde aynı güncelleştirmeyi yüklemeye çalışıyor ama değişiklikler geri alınıyor güncelleştirme olmuyor. Güncelleştirmeyi kapattım.

Klavye, fare girişlerinden birisine takabilirsin. Onlarda USB girişli değil PS/2 girişli diyorsan da PS/2 USB dönüştürücü aparat satın alıp konuda anlatıldığı gibi Windows 10 kurulum diski oluşturup temiz Windows 10 kurulumu yapın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı