Proje ödevi almamak alıp getirmemekten daha iyi olur mu?

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
8.sınıf.
Proje ödevi almadım çünkü çok riskli, çok tehlikeli görünüyor. Yapamama ihtimalim çok yüksek.
Hangi dersten proje ödevi alacaksam o dersin öğretmenine söylemem gerekiyormuş, sessiz kaldım.
Sonra önce inkılap dersini sonra matematiği sordum alabilir miyim diye, onun için karar verene kadar zaman geçmiş matematik öğretmeni bir gün sonra süresi doluyor dedi inkılap öğretmeni de süresi doldu dedi galiba. Matematik öğretmenine ikinci kez sorduğumda süre doldu artık yapamazsın dedi.
İşin içinden sıyrılabilecekmiş gibi hissediyorum. Bu arada öğretmenler bunları söyleyeli üstünden en az 2-3 hafta falan geçmiştir.

Ve bu haftayı saymayıp karne haftasını sayarsak, dönem sonuna 4 hafta kaldı.
Eğer proje ödevi almazsam sınıfta kalır mıyım?
Proje ödevi almazsam ortalamalara etkisi nasıl olur?

Proje ödevi almazsan not falan girmiyorlar. Alıp, ödevi yapmazsan 0 girerler.
Peki ortalama hesaplamasını nasıl etkiler bu durum ?
Mesela 1.sınavda not girilmiş olup 2.sınav hiç yapılmamış olursa ortalama 1.sınavın puanı kadar oluyor, onun gibi mi ?

Peki ortalama hesaplamasını nasıl etkiler bu durum ?
Mesela 1.sınavda not girilmiş olup 2.sınav hiç yapılmamış olursa ortalama 1.sınavın puanı kadar oluyor, onun gibi mi ?
Şimdi ders ortalaması hesaplanırken normalde sınav puanları ile sözlü notları toplanır ve bölünür. Proje ödevi alırsan onun da notunu hesaplarlar. Yani proje ödevinin notu da hesaplanacağı için ders ortalaman çok olmasa da artar.

Geri
Yukarı