Prosesör mü amfi mi?

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba. Öncelikle amaçlarımdan bahsedeyim.
0 müzik bilgim var ve elektro gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. Schecter markasının Banshee 6 gitarını almak istiyorum. Alacağım gitara karar verdim ama prosesör mü amfi mi karar veremiyorum.

Herhangi bir profesyonel müzisyen olma gibi bir hedefim yok. Genelde ev ortamında çalacağım ve kulaklık ile kullanmayı düşünüyorum. Ama arada bir de arkadaş ortamında çalabilirim.

Normalde amfi almak istiyordum ama metallica olsun iron maiden olsun rammstein olsun bu tarz grupların profosyonel ekipmanlar ile çalınmış müziklerini 10W-15W'lık amfiyle alamayacağımı düşündüğüm için (amfi o sesi verse bile en düşük seste kullanacağımdan yine o tonu alamayacağım) prosesör almaya karar verdim.

Peki sizce prosesör almak benim için daha mı mantıklı olur, yoksa amfiden şaşma mı dersiniz?

ampfli al zira prosesörden alacağın ses kalitesi asla aynı fiyat dengelerinde ki ampfliden iyi olmaz(kulaklık ile kullanırsan) Düzgün bir ev ampflisinde drive sesleri ve tonu daha düzgün duyarsın çünkü minunum 6 inch speakerdan duyacağın için.Ama amp ile processor bağlarsan daha keyifli olur tabi standart bir ev kullanıcısı için başlangıç için oldukça yeterli olur.

ampfli al zira prosesörden alacağın ses kalitesi asla aynı fiyat dengelerinde ki ampfliden iyi olmaz(kulaklık ile kullanırsan) Düzgün bir ev ampflisinde drive sesleri ve tonu daha düzgün duyarsın çünkü minunum 6 inch speakerdan duyacağın için.Ama amp ile processor bağlarsan daha keyifli olur tabi standart bir ev kullanıcısı için başlangıç için oldukça yeterli olur.
Peki amfiye kulaklık bağlayabilirmiyiz ?

marshallın 15 wattlıkları gayet güzeldir eğer processor alacaksan 15 wattlık üzerin de effect olmayan modeli olabilir. Amp deki effect katları için ayrıca para ödeme yani, processorden reverb, delay, chorus ve diğer effetleri kullanabilirsin.

marshallın 15 wattlıkları gayet güzeldir eğer processor alacaksan 15 wattlık üzerin de effect olmayan modeli olabilir. Amp deki effect katları için ayrıca para ödeme yani, processorden reverb, delay, chorus ve diğer effetleri kullanabilirsin.
Anladım ama prosesör alırsam amfiye param yetmeyecektir. Büyük ihtimal bir prosesör alıp önce kulaklık ile çalmayı öğrenicem. Ardından ekstra bir amfi alıcam.

Önceki konuda sahip olduğum ekipmanlardan bahsetmiştim. Şu ilandaki Beko müzik setine sahibim. Mikrofon girişi standart jak girişi Zoom G5 prosesörü doğrudan bu girişe bağlıyorum AUX modunda kullanıyorum. Sonuçları oldukça tatmin edici. Sadece ses biraz bas karakterli geliyor bunu da prosesörün ekolayzır ayarlarından ayarlayabiliyorum. Boss ME25, Zoom G3 gibi bir prosesör mutlaka öneriyorum. En kötü Digitech RP55 bile alsanız çok geniş ton yelpazesi sunacaktır. Buna ek olarak bütçeniz varsa 30W gücünde bir amfi işinizi görecektir. Bence kullanmadığınız herhangi bir ses sistemi yeterli olur. Bağlantı için çeşitli aparatlar mevcut. Araştırırsanız bulabilirsiniz çok kolay. Kulaklık ile ses biraz yapay geliyor. Müzik seti ya da ses sistemi en azından bir kabine sahip olduğu için bu yapaylık ortadan kalkıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı