Proton ile oyun açılmıyor

Windows uyumlu diski Linux sistemde oynatmaya çalışıyorsun.
Okuma probleminiz yoksa açık bir şekilde NTFS'le başa çıkamayınca EXT4 bölüm oluşturup tüm oyunları onda denediğim yazıyor.
Tavsiye edilen işlemleri denedim, olmayınca EXT4 bir bölüm oluşturup dosyaları onun üzerine aktardım. Yeterince depolamam vardı. EXT4 ile de olmayınca

Disk EXT4. NTFS olan diskten oyunları EXT4'e aktardım. Hiç birini çalıştıramadım. Pes ettim.
Benim butun oyunlarim neredeyse NTFS uzerinde, cogu calisiyor.
Eskiden bende çalıştırabilmiştim. Fakat üstünden bir sene geçti. Tekrar denemeye karar verdiğimde (bu sürede Linux ile oyun oynamayı hiç denemedim) hangi dağıtımı denersem deneyeyim beceremedim. Olmuyor. Oyunları baştan indirmeyi deneyeceğim ama şuan onu yapabilecek bir internete sahip değilim. 20 Mbps bağlantıyla 400 GB oyun indirmek çokta mantıklı değil.
Şuan Pop!_OS yerine Arch Linux/GNOME kurulu. Belki sorun GNOME'dadır diyeceğim ama insanlar Pop!_OS'te en rahat oyun oynuyorlarsa sorun kesinlikle GNOME'da olamaz.
Ayrıca bir desktop manager nasıl oyunun çalışmasını engelleyebilir ki?

Eskiden bende çalıştırabilmiştim. Fakat üstünden bir sene geçti. Tekrar denemeye karar verdiğimde (bu sürede Linux ile oyun oynamayı hiç denemedim) hangi dağıtımı denersem deneyeyim beceremedim. Olmuyor. Oyunları baştan indirmeyi deneyeceğim ama şuan onu yapabilecek bir internete sahip değilim. 20 Mbps bağlantıyla 400 GB oyun indirmek çokta mantıklı değil.
Şuan Pop!_OS yerine Arch Linux/GNOME kurulu. Belki sorun GNOME'dadır diyeceğim ama insanlar Pop!_OS'te en rahat oyun oynuyorlarsa sorun kesinlikle GNOME'da olamaz.
Ayrıca bir desktop manager nasıl oyunun çalışmasını engelleyebilir ki?
Gnome ile uzaktan yakindan bir alakasi olabilecegini sanmiyorum.

1641220938277.png

Gelebildiğim en uzak nokta bu. :) Dahası olmuyor. Burada takılı kaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı