Proton-up qt Steam dizinini algılamıyor

viplesh3

Femtopat
Daha fazla  
Proton ge sürücülerini yüklemek için protonup-qt kullanıyorum ve Steam dizinini otomatik bulamıyor. Manuel de bulmayı bilmiyorum ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam'i Ubuntu softwareden protonup-qt yi flathubdan indirdim

Steam'in snap yerine Debian sürümünü kullan.

Bash:
sudo apt install steam

Protonupqt için de aşağıdaki komutu flatpak list sonucundaki paket ismine göre düzenle.

Bash:
flatpak override paketadi --filesystem=/home/kullaniciadi

Daha rahat bir kontrol için flatseal uygulamasını da kullanabilirsin.

Bu arada protonup-qt yerine protonplus da kullanabilirsin. GNOME gibi gtk kullanan arayüzlerle daha uyumlu.

Bash:
sudo apt install steam

Protonupqt için de aşağıdaki komutu flatpak list sonucundaki paket ismine göre düzenle.

Bash:

Bu arada protonup-qt yerine protonplus da kullanabilirsin. GNOME gibi gtk kullanan arayüzlerle daha uyumlu.

Hocam ben Steam'ı terminalden de değil. Deb paketinden kuruyorum farkları neler.

Bash:
sudo apt install steam

Bash:

Dediğin gibi yaptım Debian sürümünü kurdum fakat snap sürümü hala yüklü uygulama üzerinden kaldırmaya çalıştığımda bir yerde takılıyor kalıyor kaldıramadım 2 tane Steam çalışıyor şu an

Dediğin gibi yaptım Debian sürümünü kurdum fakat snap sürümü hala yüklü uygulama üzerinden kaldırmaya çalıştığımda bir yerde takılıyor kalıyor kaldıramadım 2 tane Steam çalışıyor şu an

Bash:
sudo snap remove steam

Tūm Steam'leri kapatip yukarıdaki komutu gir.

Geri
Yukarı