Çözüldü Prototype açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Makaleler
25
Selamlar arkadaşlar, yaz indirimlerinde Prototype serisini aldım, ilk oyunu indirdim yalnız bir problemim var. Oyunu Steam üzerinden açtığımda normal bir şekilde açılıyor, yükleme ekranına geçtiği zaman orada donup hatasız bir şekilde oyundan atıyor. Oyunun dosya konumuna gidip .exe üzerinden açmaya çalışırsam bu sefer aşağıdaki gibi hata veriyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Benim anlamadığım neden Steam üzerinden oyun açılıyor da .exe de hata veriyor.

Rapor linkini bırakıyorum.

Çözüm
Bağlantıda önerilen yöntemleri uygular mısınız?

Bir oyunu başlattıktan veya yükledikten sonra çökme​

Oyun, 8'den fazla iş parçacığı olan bir CPU'da çökebilir.

Sınırlı çekirdek sayısı olan Steam kısayolu oluşturun:
  1. Yeni bir kısayol oluşturun
  2. Kısayol hedefini şu şekilde ayarlayın: cmd /C start "steam" /affinity 0xff "C:\Program Files (x86)\Steam\steam.exe"
Steam'i yönetici olarak çalıştırıp denedim ama yok hocam olmuyor bir türlü. Diğer çözümlere ise kafam basmadı açıkcası.
Dosya doğrulama ve sürücülerinin güncelliğini kontrol edebilir misin?
Denedim, sürücülerim olabildiğince güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:

2. Kısayol hedefini şu şekilde ayarlayın: cmd /C start "steam" /affinity 0xff "C:\Program Files (x86)\Steam\steam.exe"

Son düzenleme:
Çözüm

Selamlar, konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın. Bu olay tam olarak ne yapıyor? Steam'ı sadece bu kısayolla açarken az iş parçacığı ile mi çalıştırıyor yoksa tamamen mi steam'i değiştiriyor? Ve diğer oyunları olumsuz etkileyecek bir şey midir? Şimdiden teşekkürler, iyi günler dilerim.

Ben de oyun hala kapanıyor, tam olarak nasıl yaptınız acaba? Kısayolu masaüstüne oluşturdum, kısayola tıkladıktan sonra Steam'i açıyor, sonrasında kütüphaneden oyunu açıyorum fakat menüdeyken continue deyince kapanıyor.

@Metan915 Sana bayağı geç cevap veriyorum. Kusura bakma foruma ara vermiştim. Oyun yukarıda belirtilidği gibi 8 ve üstü iş parçacığında saçmalıyor. Bu ayar Steam ve dolayısıyla oyunun daha düşük bir iş parçacığında çalışmasını sağlıyor. Oyun için kullandıktan sonra, yöntemi geriye alabilirsiniz.

@Alpha Frozen Bağlantıya göz atar mısınız? Yukarıda önerdiğim yöntemin altında iki tane daha yöntem önermişler. Onları uygulayın.

Konudan bağımsız oyun indirime girmiş. Oyun fiyatları yükselmeden bu tarz klasikleri kaçırmayın bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı