PROTURK kanalının HTML dersleri HTML5 dersi mi?

• Konuyu başlatan ZOAX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 823
Tamam ama biz lisede BTT dersi görüyorduk kolama için c# c++ görüyorduk
HTML5 içinde Adobe Dreamweaver CS6 öğretiliyordu bize.

tamam işte bahsettiğim program kodları tamamlayarak ilerlemenize olanak sağlıyor.
Lisede bende aynı şekilde öğrendim lakin doğru olanın bu olduğu manasına gelmiyor. Dreamweaver güncel olmayan bir IDE. VS Code'un sunduğu minimalist, seri ve modern teknolojileri karşılayamaz durumda. Şahsen devlet ile ilişkisi olup herhangi bir konuda en modern ekipmanların kullanıldığı bir alan görmedim. Lise ve üniversite dahil.

Teşekkürler arkadaşlar peki bu kursu izleyerek videodaki adam Visual Studio kullanıyor ben ise brackets kullanıyorum HTML5 için sorun olmaz değil mi?

Şu an en yaygın kullanılan editor VS Code. Bunu kullanmak zorunda değilsiniz ama sektörün çok çok büyük bir kısmı bunu kullanıyor. Eklentileri ile bir çok dil destekliyor. Html için şart değil fakat bariz şekilde en iyi editor şu an. Ufak bir program olduğu için indirip onla da devam edebilirsiniz. Brackets'i aratmaz.

Şu an en yaygın kullanılan editor VS Code. Bunu kullanmak zorunda değilsiniz ama sektörün çok çok büyük bir kısmı bunu kullanıyor. Eklentileri ile birçok dil destekliyor. HTML için şart değil fakat bariz şekilde en iyi editor şu an. Ufak bir program olduğu için indirip onla da devam edebilirsiniz. Brackets'i aratmaz.

Anladım hocam teşekkürler peki ya attığım video kursunu tercihiniz nedir yani daha iyi bir kurs bulabilir miyim?

Anladım hocam teşekkürler peki ya attığım video kursunu tercihiniz nedir yani daha iyi bir kurs bulabilir miyim?
İlk mesajdaki Prototurk videolarına kısaca bir göz gezdirdim oldukça iyi duruyor. Html derslerine bayağıdır bakmadım onun için diğer dersler ile kıyaslayamam ama Prototurk kanalını diğer içerikleri için de takip ediyorum. İçerik kalitesi genel olarak iyi bence. Anlatım tarzını beğeniyorsanız, takıldığınız yerler çok olmuyorsa buradan devam edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı