PS 3 oyun oynarken bir süre sonra kapanıyor

Emperor4231

Megapat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP OMEN 30L, RTX 3060, Ryzen 5 5600X, HyperX 3200Mhz CL22 16GB Dual Kit
Meslek
Kılınç Makina Tarım Sanayi'de çalışıyor
Herkese iyi sosyaller. PS3 fat kasa cechk08 kasa konsolum var önceden sorunsuz çalışırken şimdi bir oyuna girip bir süre oyunu oynadıktan sonra kapanıyor ve 3 kere ötüyor uyarı veriyor. Güç tuşunu kapatıp tekrar çalıştırdığımda geliyor ama tekrar aynı şeyi yapıyor. Oyunlardan kaynaklı olabilir mi bilmiyorum önceden GTA 5'i sorunsuz bitirdim RDR 1 oynarken 1 kere yaptı sonra Last of Us'ta çok kez yaptığı için bırakmıştım şimdi de Uncharted 1 oynuyorum ama yine aynı sorunu yaşadım. Blur'da da aynı sorunu yaşamıştım. Yazılımsal bir sorun olabilir mi ya da cihazdan kaynaklı bir sorun mu? Gücü komple kesmiyor. Konsol en son sürüm 4.91 HFW hen 3.3.0 var.

FAT kasalarda sorun var. Donanımsal %99.

2 oyunu ama sorunsuz bitirdim uzun süre kullanmadım şimdi girince yapmaya başladı. Önceki sahibi de böyle bir hata yaşamamış.

Sorunu çözdüm herhalde. Disk imajı oyunları irisman ile açıyordum bu sefer webMAN kurup denedim ve yarım saattir çökmedi. Biraz daha oynayacağım çökmezse sorun çözülmüştür.

Arkadaşlar çözümü yokmuş sıfır SSD aldım taktım denedim yine olmadı oyun zaten kapanmadan önce kasarak çalışıyor fat kasalardaki meşhur red ring of death (kırmızı ışık hatası) verdi. Konsol artık mezarlık diyebiliriz. PES FIFA gibi hafif oyunları açar yüksek ihtimalle sorunsuz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı