PS 4 mü yoksa Xbox Series S mi alınmalı?

PS 4 alıp cracklesen daha mantıklı.
Crackleyince online oyun oynayamiyorum o yüzden bana hiç mantıkli gelmiyor.

Öncelikle hangi tür oyunları oynamak istiyorsunuz? Hikâyeli oyunlar konusunda PlayStation özel oyunları benzerini başka platformlarda bulamayacağınız harika oyunlardır. God of War serisi dersin, The Last of Us serisi dersin, Uncharted serisi dersin, Spider-Man serisi dersin, Detroit Become Human dersin, infamous serisi dersin, Heavy Rain dersin, killzone serisi dersin say say bitmez birçok son seviye hikâyeli oyun vardır. Bu oyunlar Xbox platformunda maalesef bulunmuyor. Eğer yeni oyunlara ilginiz yoksa, halihazırda çıkan oyunları tüketmek bana yeter derseniz bu bağlamda PS4 mantıklı olacaktır. Eğer hem bu oyunları oynamak istiyorsanız hem de yeni çıkacak oyunları da oynayayım diyorsanız idareten PS4'ü bir süre kullanıp para birikince satıp PS5 alma fikrini düşünebilirsiniz. Gelelim diğer seçeneğe hikâyeli oyunlar değil de spor, yarış, Online oyunlar oynarım derseniz hangisini almalısınız? Bu bağlamda düşünmeye gerek olmadan Series S almalısınız bu oyunlar iki tarafta da var, Series S'de daha iyi çalışıyorlar, Series S daha yeni olduğu için bu oyunlar gelmeye devam edecektir. Kısacası oyun konsolunu almakta ki en önemli kriter oyunlarıdır, o konsolda sizin istemediğiniz oyunlar varsa istediği kadar güçlü olsun sizin için anlam ifade etmez fakat aynı oyunlar iki konsolda da varsa eski nesil olan daha güçsüz PS4'ü almaya da gerek yok Series S daha iyi olacaktır. Xbox'ta Game Pass var demişsiniz PS tarafında da PS Plus var içeriğine bakın PlayStation özel oyunlarının çok çok büyük bir kısmı içinde var oradan oynayabilirsiniz PS Plus extra indirim döneminde yıllık 1400-1800 TL seviyelerine kadar düşebiliyor. Game Pass içeriğine zaten bakmışsınız bir şey diyemeyeceğim. Oynayacağınız oyunlara göre karar verebilirsiniz.

Çok güzel özetlemişsiniz klavyenize sağlık.

2 tarafta çok iyi geliyor hikayeli oyunları da seviyorum Online oyunları da sanırım karar verene kadar saçlarıma aklar düşer.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı