PS 4 Slim'in üst kapağını açık bıraksak bir şey olur mu?

Cr Oyuncusu

Centipat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Merhaba. PS 4 SLI'min cok yuksek fan sesi var. Tamam diyeceksiniz GTA 5 gibi oyunlara girersen normal. Cdli oyun oynasamda oynamasamda yine yuksek. Ama benimki acar acmaz en fazla 5 dakika icinde evin ici havalimani oluyor. Ustelik oyuna girmiyorum. Menude gezerkende yuksek fan sesi var. Bu beni rahatsiz ediyor. Tamam PS 4'lerde fan sesi birazcik yuksek ama benimki acayip yuksek. Ustelik menu icinde bile cok ses cikartiyor. Red Dead 2'ye girdigim zaman sesi mutfaktan salano kadar duyuluyor ciddiyim. Bunun bir çözümü varmis galiba arkadasim dedi. Ust kapagi acik birakirsam ses daha az olurmus. Sordum arkadasima cihaza bir şey olur mu dedim yok dedi. Sizce cihazi bir zarar gelir mi ve bunu yapmak mantıklı mı? Bu cozum olmazsa fan sesini azaltmak icin baska ne yapabilirim? Cevaplarinizi bekliyorum sag olun.

Not: Her hafta temizligini yapiyorum. Daha dun yaptim ama gene de duzelmedi. Fan da ise bir yamukluk falan yok duzgun calisiyor.

Acik birakmanizi onermem. İcine oldukca toz alacaktir ve bocek vb seylerin de girmesi muhtemel. Hem kapak yokken fan acikta kalmiyor mu? Bu da bir risktir. En iyisi kaliteli bir termal macun alip yenilemek.

Slim modelde fan sesinin minimum olması gerekli. Böyle şeylerle uğraşmak yerine servise veya varsa garantiye gönderin.

Açık bırakmanız durumunda daha çok tozlanır ve daha çok ısınır.

Cevaplar icin sag olun. PS 4 Slim yeni 2 aylik. Garantisi de Sony Eurasia. Ama arkadaslarim garantilik bir şey yok dedi fan sesi normaldir dedi ama ben kafama takiyorum fan sesini.

Geri
Yukarı