PS 5 DualSense kolu hep açık mı kalır?

Bende ayarlar aşağıdaki gibi:
DualSenseX 2_4_2023 6_44_31 PM.png

Hocam şu an God of War Steam versiyonunu oynuyorum ve kratos un baltasını atarken triggerlar nasıl titrecek onu nasıl yapabilirim?
God of War'da o özellikler için resmi destek yok. Uygulamadan "Normal Trigger"a tıklayıp "Vibrate Trigger Puılse" ayarını seçip onaylarsan o zaman titreyen tetiklerin olur.

Peki bu özellik Elden ring, Rdr 2, Dying Light 2, Cyberpunk gibi oyunlar da var mı ? Varsa nasıl açabilirim ?
Dying Light 2 hariç hiçbirinde bu özellikler desteklenmiyor. Onlar için yine uygulamaya girip tetik ayarlarını değiştirmen lazım. Dying Light 2'de Dualsense'e tam destek olduğu için DSX'de kontrolcü emülasyonunu "kapalı" olarak ayarlayıp sonra DSX'i kapatıp oyuna girmen yeter.

Dying Light 2 hariç hiçbirinde bu özellikler desteklenmiyor. Onlar için yine uygulamaya girip tetik ayarlarını değiştirmen lazım. Dying Light 2'de Dualsense'e tam destek olduğu için DSX'de kontrolcü emülasyonunu "kapalı" olarak ayarlayıp sonra DSX'i kapatıp oyuna girmen yeter.
Son bir sorum var hocam bu titreşimi kullanmak kola zarar vermez değil mi ?

Verecek olsaydı neden kullanılırdı ki?

Sorularımı yanıtladığınız için teşekkür ederim.

Hocam ben kolu şarja taktım ama yanımda USB çıkışlı adaptör olmadığı için bilgisayara taktım şarja. Şarj olması çok uzun sürer mi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı