PS 5 için 4K 60 Hz monitör alınır mı?

nameoke

Picopat
Daha fazla  
PS5 malum çoğu oyunda şu an bile gördüğüm 4K 60 FPS altına düştüğü oluyor az da olsa sizce 2K alsam 60 FPS oynarım ileride oyunlarda fakat şimdi ki Resident Evil veya Assassin's Creed gibi oyunlarda rahatlıkla 4K 60 FPS alıyor ve bende bu oyunları şimdilikte olsa 4K da tatmak istiyorum fakat GTA6 çıkınca mesela 4K 30 FPS hatta belki 4K da 20-25 FPS'lere bile düşebilir sizce 4K ekran gereksiz bir masrafmı çünkü ben bu cihazı herhalde 2030 yılına kadar kullanırım.

PS5 malum çoğu oyunda şu an bile gördüğüm 4K 60 FPS altına düştüğü oluyor az da olsa sizce 2K alsam 60 FPS oynarım ileride oyunlarda fakat şimdi ki Resident Evil veya Assassin's Creed gibi oyunlarda rahatlıkla 4K 60 FPS alıyor ve bende bu oyunları şimdilikte olsa 4K da tatmak istiyorum fakat GTA6 çıkınca mesela 4K 30 FPS hatta belki 4K da 20-25 FPS'lere bile düşebilir sizce 4K ekran gereksiz bir masrafmı çünkü ben bu cihazı herhalde 2030 yılına kadar kullanırım.

PS5, 4K 120 Hz'ye kadar çıkış yapabiliyor. Bu nedenle, 4K 60 Hz monitör almak, PS5'in tam performansını kullanmanıza izin vermeyecek. Ancak, 4K 120 Hz monitörler genellikle daha pahalı olduğu için, bütçeniz kısıtlıysa 4K 60 Hz monitör de iyi bir seçenek olabilir

Ben yakın zamanda 4k 60 Hz bir monitör alacağım. Bence alınır. Oyunlarınızı performans modunda oynarsanız yani 60 FPS oynarsanız gerçek 4k değilde 1600-1900p arasında gelip gider ama bunu farkeder misiniz bilemiyorum. GTA 6 20-25 FPS'e düşmez. Rockstar oyunlarına iyi optimize ediyor. PS4 gibi bir cihaza RDR2'yi çıkarttılar.

PS5, 4K 120 Hz'ye kadar çıkış yapabiliyor. Bu nedenle, 4K 60 Hz monitör almak, PS5'in tam performansını kullanmanıza izin vermeyecek. Ancak, 4K 120 Hz monitörler genellikle daha pahalı olduğu için, bütçeniz kısıtlıysa 4K 60 Hz monitör de iyi bir seçenek olabilir
PS5 120 FPS'i Call of Duty ve Fortnite gibi oyunlarda alıyor ve konu sahibi hikayeli oyunlar oynayacak. PS5 Hikayeli oyunlarda en fazla 60 FPS veriyor.

Ben yakın zamanda 4K 60 Hz bir monitör alacağım. Bence alınır. Oyunlarınızı performans modunda oynarsanız yani 60 FPS oynarsanız gerçek 4K değil de 1600-1900p arasında gelip gider ama bunu fark eder misiniz bilemiyorum. GTA 6 20-25 FPS'e düşmez. Rockstar oyunlarına iyi optimize ediyor. PS4 gibi bir cihaza.

Yorumunuz için teşekkürler bende öyle tahmin ediyorum fakat PS4 RDR2 de 24 FPS'e düştüğünü gördüm GTA 5 de az da olsa düşüşler gördüm ama sonuç olarak oynatır fakat grafik ve çözünürlükte düşüşler oluyor elbette. Ucuz 4K monitörler ekran anlamında kötü oluyor bu yüzden o fiyatlara 2K 144Hz monitör almak daha mantıklı diye düşünüyorum. Ekranları genellikle IPS oluyor. Tabi 4k zevkini tatmak da bi ayrı güzel oyunlarda ama şuan bile 30 fps olan oyunlar var.
Herhalde 4k 60 fps max 2-3 yıl gider iyi oyunlarda.

PS5, 4K 120 Hz'ye kadar çıkış yapabiliyor. Bu nedenle, 4K 60 Hz monitör almak, PS5'in tam performansını kullanmanıza izin vermeyecek. Ancak, 4K 120 Hz monitörler genellikle daha pahalı olduğu için, bütçeniz kısıtlıysa 4K 60 Hz monitör de iyi bir seçenek olabilir.

Yorumunuz için teşekkürler haklısınız elbette fakat istersem zaten 2K 120Hz de istediğim oyunu oynayabilirim görüntüyü düşürüp sonuçta 4K 120 Hz çok pahalı dediğiniz gibi bu yüzden galiba ya 4K 60 Hz ya da 2K 120 Hz alacağım.

PS5, 4K 120 Hz'ye kadar çıkış yapabiliyor. Bu nedenle, 4K 60 Hz monitör almak, PS5'in tam performansını kullanmanıza izin vermeyecek. Ancak, 4K 120 Hz monitörler genellikle daha pahalı olduğu için, bütçeniz kısıtlıysa 4K 60 Hz monitör de iyi bir seçenek olabilir.

Yorumunuz için teşekkürler haklısınız elbette fakat istersem zaten 2K 120Hz de istediğim oyunu oynayabilirim görüntüyü düşürüp sonuçta 4K 120 Hz çok pahalı dediğiniz gibi bu yüzden galiba ya 4K 60 Hz ya da 2K 120 Hz alacağım.

Çoğu oyun kalite modunda 4K 30 FPS bu sebeple 120 Hz monitöre çok gerek yok.

Yorumunuz için teşekkürler haklısınız bu yüzden bende öyle bir monitör düşünmüyorum ama performans modunda 4K 60 FPS alınıyor diye biliyorum. Alırsam 2K 120Hz monitör alabilirim. Çoğu oyunda 2K 120 Hz alınabiliyor.

PS5 120 FPS'i Call of Duty ve Fortnite gibi oyunlarda alıyor ve konu sahibi hikayeli oyunlar oynayacak. PS5 hikayeli oyunlarda en fazla 60 FPS veriyor.

Yorumunuz için teşekkürler belki söylediğiniz oyunları da oynarım fakat 60 Hz bana fazla fazla yeter zaten istesem 2K 120Hz'ye düşürüp yine oynayabilirim o oyunları.

Son düzenleme:
FPS oyunu oynuyorsanız 144 Hz daha mantıklı.

Ben en fazla Fortnite oynarım. Ama ileride 4K 60 Hz çok kullanılamayabilir sonuçta ben 4K 30 FPS'te oyunalrın zevk vereceğini düşünmüyorum. Bu yüzden 4K gereksiz bir yatırım olduğunu düşünerek almayı çok düşünmüyorum.

Ben en fazla Fortnite oynarım. Ama ileride 4K 60 Hz çok kullanılamayabilir sonuçta ben 4K 30 FPS'te oyunalrın zevk vereceğini düşünmüyorum. Bu yüzden 4K gereksiz bir yatırım olduğunu düşünerek almayı çok düşünmüyorum.
Dinamik 4k 60 Fps oynarsınız oyunlarınızı. Dinamik ne onu anlatayım. Normalde 4k 2160p. Dinamik 4k oynarsanız bazen 1700p-1900p arasına düşüyor. Ama yine de 60 FPS oynayabiliyorsunuz. Bu konuda yazıyor zaten.

Dinamik 4K 60 FPS oynarsınız oyunlarınızı. Dinamik ne onu anlatayım. Normalde 4K 2160p. Dinamik 4K oynarsanız bazen 1700P-1900p arasına düşüyor. Ama yine de 60 FPS oynayabiliyorsunuz. Bu konuda yazıyor zaten.

Teşekkürler kararımı verdim.

Geri
Yukarı