PS 5 için SSD önerisi

jetkiols

Femtopat
Daha fazla  
Herkese hayırlı bayramlar arkadaşlar öncelikle.
PS 5 için 1TB SSD arıyoruk birkaç yerde.
Netac 1 TB M.2 SSD 4800 Hz GEN4x4.
Adı SSD'yi buldum 3000-4000TL arası bir parayı karşılayabilirim sizce alınır mı? Yoksa başka bir şey mi almalıyım?

Biraz daha F/P türünde bir ürün istersen:

Düzenleme: Bütçene şimdi dikkat ettim. O bütçeyle bu ürünün 2TB modelini de alabilirsin.

Almışken 2TB almanızı öneririm.

Bütçem yetmiyor ne yazık ki.

Biraz daha F/P türünde bir ürün istersen:

Düzenleme: Bütçene şimdi dikkat ettim. O bütçeyle bu ürünün 2TB modelini de alabilirsin.

Terimleri çok bilmediğim için soruyorum F/P ne demek.

Terimleri çok bilmediğim için soruyorum F/P ne demek.
Fiyat/Performans demek. Yani sana daha düşük bütçe ile o düşük bütçede alabileceğin en iyi performansı sunacak bir ürün önermeye çalışıyorum. Başka F/P ürünler de vardır mutlaka.

Diğer arkadaşın önerdiği SSD'ler Kington NV2'den daha iyi SSD'ler. Ama azıcık okuma hızı beklentini düşürüp belirttiğin bütçede 2TB SSD alabiliyorsun. Sonuçta PC için değil, PS5 için alıyorsun. Depolama miktarını da düşünmen gerektiğine inanıyorum. PC kullanıyor olsaydın okuma/yazma değerlerine daha çok dikkat etmen gerekirdi diye düşünüyorum.

Fiyat/Performans demek. Yani sana daha düşük bütçe ile o düşük bütçede alabileceğin en iyi performansı sunacak bir ürün önermeye çalışıyorum. Başka F/P ürünler de vardır mutlaka.

Diğer arkadaşın önerdiği SSD'ler kington NV2'den daha iyi SSD'ler. Ama azıcık okuma hızı beklentini düşürüp belirttiğin bütçede 2TB SSD alabiliyorsun. Sonuçta PC için değil, PS5 için alıyorsun. Depolama miktarını da düşünmen gerektiğine inanıyorum. PC kullanıyor olsaydın okuma/yazma değerlerine daha çok dikkat etmen gerekirdi diye düşünüyorum.

Peki 2TB neler alabilirim çünkü gerçekten çok kararsızım ne almam gerektiği hakkında okutma hızının bu kadar önemsiz olduğunuda bilmiyordum teşekkürler :)

Peki 2TB neler alabilirim çünkü gerçekten çok kararsızım ne almam gerektiği hakkında okutma hızının bu kadar önemsiz olduğunuda bilmiyordum teşekkürler :)
Hayır. Okuma/yazma hızı önemsiz değil. SSD'leri HDD'lere karşı üstün kılan en önemli özellikleri zaten okuma/yazma hızları. Ben sana okuma/yazma hızları önemsiz demiyorum.

Anlatmaya çalıştığım şey şu:

-Örneğin yukarıdaki arkadaşın paylaştığı SSD'lerden birisi şu:

Şimdi bu paylaşılan SSD 1TB boyutunda 3.535,00 TL tutarında ve okuma/yazma hızı değerleri 7000/6000 MB/s

-Benim paylaştığım SSD'ye bakarsak:

Bu SSD de 1TB boyutunda 2.179,00 TL tutarında ve okuma/yazma hızı değerleri 3500/2100 MB/s. Yani yukardakinin yarısı değerlerinde.

Şimdi burada şunu vurguluyorum:

Benim paylaştığım SSD'nin 2TB boyutlu modeli 4.349,00 TL. Yani senin bütçende önerdiğim SSD'nin 2TB olanını alabiliyorsun.

Elbette önerilen diğer SSD'lerin okuma/yazma hızından düşük bir SSD. Ancak sen bu ürünü PS5'te kullanacaksın. Sana depolama alanı da lazım. Kaldı ki önerdiğim SSD'nin 3500/2100 MB/s değerindeki okuma/yazma hızı yine yüksek bir değer aslında. Yani yine işini görecektir. Ancak sen bilirsin tabi.

Daha nasıl anlatabilirim bilmyorum.

Geri
Yukarı