PS One Açılış Ekranında Kalıyor

Elinizde hiç şarkı CD'si yok mu yahu? Bari PC CD'si koyun da Fearful Harmony yaparsa sorun CD'de deriz. Çünkü Fearful Harmony'de okuyucu veriye erişmeye çalışır ama veri yoktur. Bozuk bir ekran görürseniz Fearful Harmony demektir. PC CD'si ile deneyelim o zaman.

Denediğim oyunda Playstation'un Cd çalar kısmına girdiğimde şarkı çalıyordu fakat ordan çıktıktan sonra oyun açmaya gelince siyah ekranda kalıyor. Bilgisayarda'da CD yazdırıp Playstation'da denemek istiyorum fakat yazarken hata veriyor. Bilgisayarda niye hata veriyor onu anlamıyorum.

Oyunu takıp cihazı ters çevirdiğimde kırmızı ekrandaki hatayı, Müzik CD'sini taktığımda ise Siyah ekrandaki hata çıkıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20181001_235507.jpg
    IMG_20181001_235507.jpg
    488,8 KB · Görüntüleme: 76
  • IMG_20181001_235134.jpg
    IMG_20181001_235134.jpg
    633,7 KB · Görüntüleme: 54
Lensi temizlemeyi deneyin. Ama bundan once komik gelebilir ama CD'yi kolonya mensil ile iyice temizledikten sonra kurutup takip deneyin.

Bendeki oyunlar orijinal değil. Ama müzik CD'lerini açıyor bir ihtimal okuyucunun bozuk olmadıgını düşünüyorum. Chip'de taktırmamışız önceden o yuzden kendim çip oluşturup takmayı düşünüyorum. Ama eğer beceremezsem 80-90 TL boşa gidecek. Okuyucu bozuksa yine 80-90 TL boşa gidecek. O yuzden şu an tam karar veremedim ne yapacagıma.

Oyunu takıp cihazı ters çevirdiğimde kırmızı ekrandaki hatayı, Müzik CD'sini taktığımda ise Siyah ekrandaki hata çıkıyor.
Bir bios corrupt hatası,siyah ekrandaki forbidden image diğeri ise please insert playstation format disk hatası.
forbidden image: Bir disk takıldığı zaman eğer cd bozuk ise bu olur.
please insert playstation format disc: Bu hata eğer lazer bozuk ise yada pc diski ise bu olur

sizin durumunuz ise bios arıza yapmış yani çip bios kısmına disk takıldığını söylüyor ama bios oyunu yüklemiyor.

Geri
Yukarı