PS Store oyun satın alınamıyor

DenizG101

Hectopat
Arkadaşlar PS Store'dan oyun satın almaya çalışıyorum fakat nafile hiçbir kartımı kabul etmiyor. Denediğim işlemleri sırasıyla yazayım; dün ilk oyunumu satın almaya çalıştım ve ödeme yönetimine para kartımın bilgilerini girdim fakat sürekli bilgiler yanlış diyordu(Türkçe karakter kullanmadım) bunun üzerine bankamı arayıp ödememe engel herhangi bir şey olup olmadığını sordum ve bankam bana herhangi bir sorun olmadığını söyledi.

Daha sonra PS Türkiyeyi aradım ve durumu anlattım kendilerine onlarda sanal kart oluşturup deneyin dediler bende dediklerini yaptım internet üzerinden banka hesabıma girerek bir sanal kart oluşturdum, bu işlemi yaptıktan sonra PS Store'da ödeme yönetimine sanal kartımı ekledim bu sefer geçersiz kart bilgileri demedi ve kartımı başarıyla ekledi. Satın alım sayfasına tekrar gittim ve ödeme yönetimi olarak sanal kartımı seçtim telefonuma gelen 3D secure kodunu girdim ve tamam bastım fakat 10 saniye sonra "Siparişinizi işlerken bir hatayla karşılaştık. Lütfen daha sonra tekrar deneyin." hatası verdi.

Bunun üzerine tekrar PS Türkiyeyi aradım ve bak bu bu seferde böyle oluyor dedim, telefondaki kişi bana Sony hesabındaki adres bilgileri ile ödeme yöntemi adres bilgilerini birebir yap sonra tekrar dene dedi bende bunun üzerine dediklerini eksiksiz yaptım zaten telefondaki kişi bilgilerin birebir aynı olduğunu sistemden görerek teyit etti. Daha sonra tekrar satın almayı denememi istedi bende bunun üzerine tekrar denedim fakat yine aynı hata, telefondaki kişi bana 24 saat bekleyip birde öyle dene dedi, bende tamam dedim ve 24 saati geçen bir sürenin ardından bugün tekrar denedim şuan fakat yine aynı hata "Siparişinizi işlerken bir hatayla karşılaştık.

Lütfen daha sonra tekrar deneyin.". Ben daha fazla bununla uğraşamam dedim ve kardeşimin İninal kartını alıp içine gereğinden fazla bir para yükledim ve eve gelip bu kartı da ödeme yöntemine ekledim, satın alım sayfasında yeni eklediğim İninal kartı seçiyorum ardından telefona gelen 3D secure kodunu giriyorum ve tamam diyorum sonrasında ise tekrar bende CV kodu istiyorum CV'yi tekrar giriyorum arından tekrar 3D secure istiyor böyle böyle aynı şeyleri tekrar istiyor. Hem PS4 de hem Web de denedim arkadaşlar Türkçe karakterde kullanmadım adres bilgilerimde birebir aynı. Bu sorunun herhangi bir çözümü yok mu?
Güncelleme; arkadaşlar durum tamamen şans işi artık onda karar kıldım. İnternet tarayıcısı üzerinden denediğim hiçbir kartı kabul etmedi yine aynı kartları PS4 içinde bulunan mağazadan denedim yine kabul etmedi bende son bir umutlu tarayıcı üzerinden kabul olmayan İninal kartı birde PS4 içinden denedim 3D secure kodu istemediği için diret olarak parayı çekti. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa farklı kartlarla denemeye devam etsinler şans işi.

Son düzenleme:
Bende de benzeri oldu geçen. PS4'ten almaya calistigimda durmadan hata veriyordu kartları kabul ettiği halde. Ben de telefondan, PS App'ten almaya karar verdim ve işe yaradı.

Bende de benzeri oldu geçen. PS4'ten almaya calistigimda durmadan hata veriyordu kartları kabul ettiği halde. Ben de telefondan, PS App'ten almaya karar verdim ve işe yaradı.
Kabul olmayan kartlardan birini birde öyle deneyeyim o zaman.

Güncelleme; yok olmuyor arkadaş olmuyor telefondaki uygulamadan da olmuyor. İşin ilginç yanı PS4'de kabul ettiği kartı internet tarayıcısından ve uygulamadan kabul etmiyor :).

Son düzenleme:
Kabul olmayan kartlardan birini birde öyle deneyeyim o zaman.

Güncelleme; yok olmuyor arkadaş olmuyor telefondaki uygulamadan da olmuyor. İşin ilginç yanı PS4'de kabul ettiği kartı internet tarayıcısından ve uygulamadan kabul etmiyor :).
Yanlış yazmışım. App'ten değilde Google Chrome'dan almıştım telefonum ile. Kusura bakmayın. Telefondan, Chrome'dan almaya çalışınca ilk kartın arkasındaki 3 haneli numarayı istiyor. Sonra sepete atıyor ve tekrar istiyor. Yine girdikten sonra 3D Secure ile gelen mesajdaki kodu istiyor. Kodu girdikten sonra alışveriş tamamlanıyor. Bunu denediniz mi siz?

Yanlış yazmışım. App'ten değilde Google Chrome'dan almıştım telefonum ile. Kusura bakmayın. Telefondan, Chrome'dan almaya çalışınca ilk kartın arkasındaki 3 haneli numarayı istiyor. Sonra sepete atıyor ve tekrar istiyor. Yine girdikten sonra 3D Secure ile gelen mesajdaki kodu istiyor. Kodu girdikten sonra alışveriş tamamlanıyor. Bunu denediniz mi siz?
Evet her yerden denedim :) tarayıcıdan(Chrome) girip deneyince ilk önce 3D secure kodu istiyor giriyorum ardından ise CV kodunu istiyor kartın onuda giriyorum sonrasında tekrar 3D istiyor tekrar CV istiyor böyle böyle sonu gelmeyen bir döngüye giriyor.

Bu genelde adres girerken olan bir hata, çok sık rastlanan bir hata.

DonanımHaber'de sırf bunun için konu vardı. Onu okumanı tavsiye ederim.

Bu genelde adres girerken olan bir hata, çok sık rastlanan bir hata.

DonanımHaber'de sırf bunun için konu vardı. Onu okumanı tavsiye ederim.
DH'de ki konuyu okudum bununla ilgili. Adresle ilgili bir problem değil bu, zaten PS Türkiye ile görüştüm adam beni yönlendirdi dediklerini harfiyen yaptım hatta kendisi sistemden kontrol etti ve adres ile ilgili bir sorun olmadığını söyledi. Durum tam olarak şöyle aynı kartı App'den kabul etmiyor geçersiz diyor, Chrome'dan kabul etmiyor geçersiz diyor fakat PS4 içinden girince kabul ediyor, gerçekten çok ilginç.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı