PS Store parayı çekti ama oyun gelmedi

DenizG101

Hectopat
15 dk önce PS Store üzerinden "Uncharted Lost Legacy" satın almayı denedim fakat en başında kart hatası verdi bunun üzerine hemen farklı bir kartla ödeme yapmaya çalıştım, bu sefer satın alma işleminin en sonuna geldim telefonuma gelen kodu falan girdim fakat 1-2 dk sonunda "satın alma işleminde hata oluştu" dedi. Son hatadan sonra acaba karttan parayı çekti mi diye mobil uygulamadan kart hareketlerini kontrol ettiğimde parayı çektiğini gördüm fakat ne oyun geldi ne de herhangi bir mail. Aynı sorunu daha önce yaşayan var mı?

PS PARA.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yıl önce buna benzer bir olay başıma geldi. Store üzerinden satın aldığım BF4 oyunu bir anda kilitlenip, hesabımdan silinmişti ve tekrar satın almam gerektiği söylendi fakat aynı seninki gibi kart işlemlerinde vb. yerlerde işlem gözüküyordu. Mail attım, müşteri hizmetlerini aradım fakat bu tür konularda Sony pek fazla umursamıyor. Son gelişmeyi haber et, merak ettim.

@deleted 1 yıl önce aynı sorun Steam'de başıma gelmişti Withcer 1 satın alacaktım fiyatı 2.70 TL idi, ödemeyi yaptım ama oyun gelmedi bunun üzerine Steam destekle iletişime geçmiştim kendilerine Garanti'nin bana gönderdiği dekontla destek talebi gönderdim. Bana geri dönüş yaptıklarında şuna benzer bir şey yazmışlardı; Bizim tarafımıza hesabınızdan herhangi bir ödeme yapılmadığı için size yardımcı olamayız bankanızla iletişime geçin, iyi günler. İşin garip yani kendilerine dekont bile göndermiştim, üstüne Garanti bankasını arayıp ücret çektiklerini doğrulatmıştım. Giden para 2.70 TL olduğu için pek üstelemedim ama şimdi yine aynı durum PS Store ile yaşanır mı diye merak ediyorum, umarım öyle bir şey olmaz.

Açıkçası ben olsam üstüne düşerdim bu konunun. Benzer bir olay umarım gerçekleşmez ama şu dönemde destek ekipleri hataları düzeltiyorlar diye biliyorum. Sony’den de bu tip bir cevap gelirse direkt bankaya yönlendirip bankadan paranızı geri almayı deneyebilirsiniz.

Bu sefer üstüne düşeceğim.
Güncelleme; Bugün Playstation desteği aradım konuştum benden normal olarak dekont istiyorlar yani mobil uygulamada görünen işlem pek önemli değilmiş. İninal'ı arayıp dekont istedim ama herhangi bir şekilde dekont gönderemediklerini söylediler, bende bunun üzerine İninal'ın online işlemler bölümüne girip yapılan işlemlerin ve bugünün tarihinin yazdığı bir fotoğraf çekip PS destek mailine gönderdim ve kendilerini tekrar telefonla aradım. Telefondaki kişi dekont alamadığıma ikna oldu ve aldığım fotoğrafın geçerli olup bir üst tarafa gönderilebilmesi için en azından 7 gün beklemem gerektiğini söyledi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı