PS ve PC için monitör seçimi

HolyStinger

Hectopat
Arkadaşlar hem PC hem de PS için monitör seçme arefesindeyim. Ama burada PS5 özelinde soruyorum. Aşağıdaki iki monitör arasında kaldım. HDMI 2.0 oldukları için kaç Hz alabileceğim bu konuda bilgi verebilir misiniz? Ayrıca monitörleri kullanan var ise yorumlarını da duymak isterim. Başka bir öneriniz de varsa kafa karışıklığına her zaman kapım açık. :)
Görünüş olarak Dell daha çok hoşuma gitti ama karar veremedim.
Ek olarak amazon'dan gelende sorun yaşarsam çözmek daha kolay olacak fakat itopya konusunda böyle düşünmüyorum. Risk almaya değer mi?

120Hz HDR alınıyor 1440p de. Bu monitörler hakkında bilgim olmadığından çok yorum yapmak istemiyorum ancak gördüğüm kadarıyla Dell'de HDR'da var. PS5'in HDR performansı gerçekten başarılı özellikle Gran Turismo 7 de harikaydı.

Bu konuda herhangi bir sıkıntı olmaması beni sevindirdi. Monitör olarak bunların içinden seçiminiz, ya da başka bir öneriniz var mıdır?
Normalde ekran söz konusu olduğunda Samsung ve LG'den başka bir yere bakmam şahsen ama Dell'deki HDR biraz albenili görünüyor. 1440p konusunda da ayarlardan "1440p'yi test et" gibisinden bir ayar vardı onunla aktive oldu bende. Normalde 2160p ve 1080p seçenekleri vardı. O testi yaptıktan sonra diğer seçenekler de sorunsuz aktive oldu.

Dell aşırı başarılı bir monitör. İmkanınız varsa düşünmeden onu alın derim.Şu an ikisi de aynı fiyatta ama itopya'dan a
Şu an ikisi de aynı fiyat. İtopya'dan aldığımda sorun yaşarsam satış sonrası hizmetlerini bilmediğim için çekincem var malesef. Amazon'da sorun olduğunda - satıcı Amazon ise- iade edebiliyoruz. Yoksa Dell benim için de çok albenili duruyor. @Merdt

Şu an ikisi de aynı fiyat. İtopya'dan aldığımda sorun yaşarsam satış sonrası hizmetlerini bilmediğim için çekincem var malesef. Amazon'da sorun olduğunda - satıcı Amazon ise- iade edebiliyoruz. Yoksa Dell benim için de çok albenili duruyor. @Merdt
Vallahi hocam şu anda kullanmakta olduğum klavyeyi oradan sipariş etmiştim. Kuzenime de bizzat gidip kasa toplamıştık. Ürünlerde bir sorun yoktu. O açıdan güvenilir olduklarını söyleyebilirim. Ama sorun çıktığında nasıl bir tavır takındıklarını nasıl bir hizmet verdiklerini bilmiyorum yalan olur ne desem. Onun haricinde Dell önde gibi dediğiniz gibi.
Edit: Vatan'da şöyle bir alet de var:

Katılıyorum, bende itopyadan tırsan bir tüketiciyim. Lakin bu monitörler çok eski ve çok uzun zamandır sadece itopyada bulunuyor. 1 senedir başka bir mağazada ya da internet sitesinde ürünü göremedim.

Vallahi hocam şu anda kullanmakta olduğum klavyeyi oradan sipariş etmiştim. Kuzenime de bizzat gidip kasa toplamıştık. Ürünlerde bir sorun yoktu. O açıdan güvenilir olduklarını söyleyebilirim. Ama sorun çıktığında nasıl bir tavır takındıklarını nasıl bir hizmet verdiklerini bilmiyorum yalan olur ne desem. Onun haricinde Dell önde gibi dediğiniz gibi.
Edit: Vatan'da şöyle bir alet de var hem LG hem HDR hem de güvenilir satıcı:
@HolyStinger mesajı düzenleyeceğim derken yeni ileti atmışım kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı