PS Vita vs 3DS

3DS, bence Türkiye şartlarında kötü bir konsol. Türklerin oyun kültürü ile uyuşmuyor. Grafikleri de pek iyi sayılmaz .PS Vita ise çok fazla oyuna sahip değil. 3DS'deki oyunlara bakıp öyle tercih edin bence.
Ben de o yüzden sordum,3DS oyunları bana güzel gelmiyor,Vita oyunları ise güzel ama az.

Emulatör kuracaksanız PS Vita performans olarak daha iyi ancak oyunları ve oyunlarının sunduğu şeyler çok farklı olduğu için iki konsolun performansı çok önemli bir kriter olduğunu düşünmüyorum ancak PS Vita performans bakımından daha iyi.

Oyunlardan beklentinize göre değişiklik gösterebilir bol aksiyonlu ve günümüz konsollarına yakın tarzda oyunları oynamak istiyorsanız PS Vita daha çok mario, Zelda gibi farklı deneyimler sunan oyunları ve de lisanlı film oyunlarını oynamak istiyorsanız 3DS seçebilirsiniz.

Bazı kişilerde 3DS'in 3D özelliği baş ağrısı yapabiliyor bunun için kapatabilirsiniz çözünürlükleri ise 3DS'in çok güzel gözükmüyor bazı kişilere almadan önce bir bakmanızı tavsiye ederim PS Vita ise daha iyi çözünürlükte bir ekran veriyor iki konsolunda dokunmatik ekranı var.

3DS'in kalemi kaybolmaya çok elverişli ya da kırılmaya ayrıca oyunu oynarken bir anda konsolu çevirip konsoldan kalemi çıkartmak yerine elinizle dokunmayı tercih edebiliyorsunuz ayrıca analog çubuğu da farklı bir his uyandırıyor kamera kullanan oyunlar ise çok fazla değil PS Vita ise standart kontroller artıdan da bir dokunmatik ekran sağlıyor çoğu oyunda zaten kullanmıyorsunuz ancak dokunmatik ekranı olması güzel bir şey ayrıca kamerası da var ama kullanan oyun var mı bilmiyorum daha çok skype gibi uygulamalarda kullanılıyor.

300 500 TL veremem.

-Dostumuz 3DS'ten bahsetmiş siz herhalde Nintendo Switch zannettiniz. 3DS'e R4 kart ile istediğiniz oyunları yükleyebiliyorsunuz (korsan olarak) eğer korsan istemiyorsanız ya da koleksiyon yapmak istiyorsanız kutulu oyunları 350 ile 20 lira arası değişiyor (R4 kartınız olsun indie geliştiricilerin uygulamaları windows xp simulator tarzı şeyleri de indirebiliyorsunuz oyunları almak için ise ucuza şehrinizde veya gezdiğiniz şehirlerde 3DS oyunu bulursanız almanız ya da internette çok ucuza bulursanız yun almanızdan yana olacaktır diğer türlü ben bu oyunu koleksiyon için değil oynamak için alacağım diyorsanız aşırı pahalı olacağı için R4 kart kullanmakta fayda var) kısacası oynamak istediğiniz oyunları ve değişik uygulamaları R4 karta indirebilir koleksiyon yapmak istediğiniz oyunları ise ucuza bulduğunuzda alabilirsiniz.

-Dostumuz 3DS'ten bahsetmiş siz herhalde Nintendo Switch zannettiniz. 3DS'e R4 kart ile istediğiniz oyunları yükleyebiliyorsunuz (korsan olarak) eğer korsan istemiyorsanız ya da koleksiyon yapmak istiyorsanız kutulu oyunları 350 ile 20 lira arası değişiyor (r4 kartınız olsun indie geliştiricilerin uygulamaları Windows XP Simulator tarzı şeyleri de indirebiliyorsunuz oyunları almak için ise ucuza şehrinizde veya gezdiğiniz şehirlerde 3DS oyunu bulursanız almanız ya da internette çok ucuza bulursanız yun almanızdan yana olacaktır diğer türlü ben bu oyunu koleksiyon için değil oynamak için alacağım diyorsanız aşırı pahalı olacağı için R4 kart kullanmakta fayda var) kısacası oynamak istediğiniz oyunları ve değişik uygulamaları R4 karta indirebilir koleksiyon yapmak istediğiniz oyunları ise ucuza bulduğunuzda alabilirsiniz.

En iyi konsol PS Vita Nintendo'da kullandım.

En iyi konsol PS Vita Nintendo'da kullandım.

-Ben hiçbirini kullanmadım ancak bir konsolun iyi veya kötü olduğu kullanıcıya bağlıdır. Siz PS Vita seviyorsunuz diye herkes PS Vita sevmesi gerek anlamına gelmiyor. Dünya üzerinde bence Nintendo 3DS seven veya 3DS tercih eden insanlar vardır. En iyi konsol çok büyük bir anlam taşıyor ancak PS Vita en iyi konsollardan biridir ve bence Nintendo 3DS'ten daha iyidir demek istediyseniz sorun yok.

-Ben hiçbirini kullanmadım ancak bir konsolun iyi veya kötü olduğu kullanıcıya bağlıdır. Siz PS Vita seviyorsunuz diye herkes PS Vita sevmesi gerek anlamına gelmiyor. Dünya üzerinde bence Nintendo 3DS seven veya 3DS tercih eden insanlar vardır. En iyi konsol çok büyük bir anlam taşıyor ancak PS Vita en iyi konsollardan biridir ve bence Nintendo 3DS'ten daha iyidir demek istediyseniz sorun yok.

Ben kendi düşüncemi söylüyorum bence demeyi unuttum.

Yeni konular

Geri
Yukarı