PS VR vs Oculus

13K mı ben ona dün baktım 9'a kadar sıfır bulunabilir neyse eyvallah PC'yi alınca ona da bakarım 4070 Ti Ryzen 5 5600X OC ile yeter değil mi?

Ana olarak bilgisayara bağlı kullanacaksan Quest 2'yi önermem, direk PC ile kullanım için yapılmış VR'lar çok daha üstün o konuda. Ben kendim şu ana kadar HTC Vive, Quest 2 ve HTC Vive Pro 2 kullandım ve Quest 2 aralarından en az sevdiğim olanı, diğerlerine göre çok limitleyici. Bataryalı olduğundan 2-3 saat anca açık kalabiliyor, sonra şarjı doldurmak gerek. Kayışını değiştirmezsen konforu rezalet. Bilgisayara bağladığında görüntü HDMI veya DisplayPort yerine USB-C'den geçtiği için görüntü kalitesi de düşüyor. PSVR ise direkt bir şık bile olmamalı, direk bilgisayarda kullanmak için bir sürü farklı modlama yapmak gerek ve onda bile aşırı derecede eski ve limitleyici pcvr gözlüklerine kıyasla.

Son düzenleme:
Ana olarak bilgisayara bağlı kullanacaksan Quest 2'yi önermem, direk PC ile kullanım için yapılmış VR'lar çok daha üstün o konuda. Ben kendim şu ana kadar HTC Vive, Quest 2 ve HTC Vive Pro 2 kullandım ve Quest 2 aralarından en az sevdiğim olanı, diğerlerine göre çok limitleyici. Bataryalı olduğundan 2-3 saat anca açık kalabiliyor, sonra şarjı doldurmak gerek. Kayışını değiştirmezsen konforu rezalet. Bilgisayara bağladığında görüntü HDMI veya DisplayPort yerine USB-C'den geçtiği için görüntü kalitesi de düşüyor. Psvr ise direkt bir şık bile olmamalı, direk bilgisayarda kullanmak için bir sürü farklı modlama yapmak gerek ve onda bile aşırı derecede eski ve limitleyici pcvr gözlüklerine kıyasla.

Hocam kablo olarak Thunderbolt kulanmadığınızı düşünüyorum Type-C'si izlediğim videolarda oldukça başarılı gibi kablo tipine bakın bir de HTC Vive çok fazla sensörmüş başka şeymiş falan fistan.

@G2D düz HTC Vive mı diyorsun ben Assetto Corsa vs. de kullanacağım illa kamera falan gerekmez herhalde bir de link var mı ben çok hatası olmayan 2. el bir tane buldum 7kya falan.

Son düzenleme:
Hocam kablo olarak Thunderbolt kulanmadığınızı düşünüyorum Type-C'si izlediğim videolarda oldukça başarılı gibi kablo tipine bakın bir de HTC Vive çok fazla sensörmüş başka şeymiş falan fistan.

Ben Type-C'yi kötülemiyorum tabii ki başarılı bir kablo tipi, ama HDMI ve DisplayPort gibi ana amacı görüntü göndermek için yapılmış kabolarına kıyasla tabii ki de daha kötü, ve sensör kurulumu gibi şeylerle uğraşmak istemiyorsanız HP Reverb g2'ye de bakabilirsiniz, görüntü kalitesi çok yüksek bir headset ve etrafa sensör kurdurtmayı gerekmiyor HTC Vive gibi, çözünürlüğü Quest 2'nin üstünde ve görüntü kablosu olarak DisplayPort kullanıyor, kısaca bilgisayar ile kullanım amaçlı yapılmış bir Quest 2 gibi, Quest 2'nin ana yapım amacı kendi sisteminde kullanılmasıydı o yüzden bilgisayar ile kullanımında onun için özelleştirilmiş gözlüklere boy ölçüşemiyor.

Ben Type-C'yi kötülemiyorum tabii ki başarılı bir kablo tipi, ama HDMI ve DisplayPort gibi ana amacı görüntü göndermek için yapılmış kabolarına kıyasla tabii ki de daha kötü, ve sensör kurulumu gibi şeylerle uğraşmak istemiyorsanız HP reverb g2'ye de bakabilirsiniz, görüntü kalitesi çok yüksek bir headset ve etrafa sensör kurdurtmayı gerekmiyor HTC Vive gibi, çözünürlüğü Quest 2'nin üstünde ve görüntü kablosu olarak DisplayPort kullanıyor, kısaca bilgisayar ile kullanım amaçlı yapılmış bir Quest 2 gibi, Quest 2'nin ana yapım amacı kendi sisteminde kullanılmasıydı o yüzden bilgisayar ile kullanımında onun için özelleştirilmiş gözlüklere boy ölçüşemiyor.

Hocam Type-C konusundan başlayayım ben sana dedimki Type-C'nin 5-6 tane farklı versiyonu var Thunderbolt görüntü aktarmak için yapılmış her Type-C kablo her sokete uygun değil demek istiyorum. HP önermişsin bakacağım teşekkür ederim dediğimi anlamamışsın ondan dolayı bu kadar uzun oldu.

Ben bunu zamanında deneyimledim pek beğenmedim ve psvr 1. nesil gibi ışıkla takip kötüydü başka önerebiliceğin 15kyı çok geçmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı