PS2 kırmızı ekran sorunu

TreajenV101

Hectopat
Daha fazla  
Önceden oynadığı Tekken 4'ü bugün oynamaya çalıştım ama "Please insert Playstation or Playstation 2 format disc" hatasını aldım. Çizik olabilir dedim baktım fazla değildi. Ben de ne olur ne olmaz deyip türlü yöntemlerle temizledim yine aynı hatayı alıyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bir klasik kolonya ile cd yi üzerine silmelisin sonra da ps2 nin içine yerleştirip, açılmassan açılma diye totem yapmalısın. Şaka bir yana Ps2 dengesiz çalışan bir konsol bazen çalışıp bazen çalışmayabilir, cd bozuk veya çizik olabilir(sen görmemiş olabilirsin) Ps2'yi tozlu raflarından mı indirdin bilmiyorum ama günler Ps2'yi çürütmüş olabilir.
maxresdefault.jpg

Bir an mazi gözümde canlandı [emoji1][emoji4] Evet benimde eskiden PS2 de böyle sıkıntılarım vardı cd den kaynaklanıyor genellikle eğer cd de bir sıkıntı yoksa ps'de sıkıntı olabilir deneyerek sorunun nerde olduğunu test edebilirsin.

Evet tozlu raflardan indi ama tüm oyunlar çalışıyor. İçi tozlanmıştı vidaları söküp yüzeysel temizledim. Tüm oyunlar açılıyor ama sadece Tekken açılmıyor sanırım sorun oyunda.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı