PS2 kopya oyun çalıştırmıyor

Deno0101

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, geçen gün sonunda sağlam orijinal kollu, adaptörlü ve Memory Card'lı PS2 Slim buldum ve satın aldım. Satıcı bana cihazın çipli olduğunu söyledi ve yanında 2 adet resim baskılı kopya oyunda gönderdi, satıcının bana gönderdiği kopya oyunları PS2'ye taktığımda herhangi bir sorun yok oyunlar çalışıyor fakat ben kendim indirdiğim oyunu DVD'ye yazdığım zaman oyunlar açılmıyor. İmg burn programı ile indirdiğim oyunun disk dosyasını 4X hızla LG marka DVD-r diske yazıyorum, yazma işlemi bittikten sonra diski PS2'ye taktığımda ya ekrana siyah ekran geliyor ya da no data diyor. Neyi nerede yanlış yapıyorum? Denemek için internetten başka bir kopya oyun daha sipariş ettim eğer bu diskte de problem olmazsa demek ki benim yazdırdığım diskler çalışmıyor. Ben kendi yazdığım diskleri nasıl çalıştırabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam başka marka bir DVD deneyebilirmisin bendeki Slim makine çipli olmasına rağmen Princo marka CD'leri, LG marka DVD'leri okumuyordu. CD takmamın sebebi PS1 oyunlarınıda oynuyordum. Ama şimdi rahmetli durumda Slim kasam. Taş gibi hala çalışan Fat kasam var.
Hocam hangi marka deneyeyim?

Düşük hızda yazdırmak genelde bir hata, verilerin çok daha yavaş okunmasına sebep verir ve oyun yüklenemez.

Zaten alchol %120 ile sadece PlayStation 2 seçeneği ile yazdırırken en yüksek hızda yazdığına şahit olursunuz.

Chip kapalı olabilir ve chipi açmak için belirli tuşlara basmanız gerekir, her chip için değişir ve bunları internetten bulabilirsiniz.

Oyunu yazdırırken bin ve cue dosyaları eşit olmalı

Bir konu hakkında tam bir fikriniz yok ise boşuna gülme emojisi vermeyin 😁
Hocam deneyeceğim programı, birde çip ne marka bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Hocam deneyeceğim programı, bir de çip ne marka bilmiyorum nasıl öğrenebilirim?

Konsol açıldığı zaman ekranda chip ile ilgili bir şey çıkmıyorsa kötü bir chiptir, ya da chipsizdir. Yakında göz bozulur ya da şu an bozuktur.

DVD olarak verbatim kullanın imkanınız var ise.

Yıllardır bu konsollar ile uğraşıyorum, ne böyle bir şey gördüm ne de duydum. Tebrik ederim 👍

😂 👍

Teşekkür ederim hocam.

Sony marka kullanıyorum ben boş DVD de 5 TL ücreti var onu tercih edebilirsin.

Bir de evinizde kopya DVD film veya orjina bir film varsa dener misiniz açıyor mu diye.

Son düzenleme:
Konsol açıldığı zaman ekranda chip ile ilgili bir şey çıkmıyorsa kötü bir chiptir, ya da chipsizdir. Yakında göz bozulur ya da şu an bozuktur.

DVD olarak verbatim kullanın imkanınız var ise.
Sadece PlayStation logosu çıkıyor fakat göz bozuk değil kopya oyunda açıyor şuan.

Teşekkür ederim hocam.

Sony marka kullanıyorum ben boş DVD de 5 TL ücreti var onu tercih edebilirsin.

Bir de evinizde kopya DVD film veya orjina bir film varsa dener misiniz açıyor mu diye.
Sony DVD olduğum yerde bulamıyorum, internette ise aşırı pahalı.

@592041 Sen varya sen kralsın kral, alcohol 120% ile x8 hızda playstation 2 seçeneği ile yazdırdım cayır cayır çalışıyor şuan, sadece silent hill 2 ile denedim şuan için. Sipariş ettiğim oyun god of war idi(cutscene yok dvd5 versiyon), iptal ettim satın alımı gidip dvd9 sipariş edeceğim 5-10 adet ona kendim yazdıracağım.

Son düzenleme:
Sadece PlayStation logosu çıkıyor fakat göz bozuk değil kopya oyunda açıyor şu an.

Sony DVD olduğum yerde bulamıyorum, internette ise aşırı pahalı.

@592041 sen var ya sen kralsın kral, alcohol 120% ile X8 hızda PlayStation 2 seçeneği ile yazdırdım cayır cayır çalışıyor şu an, sadece Silent Hill 2 ile denedim şu an için. Sipariş ettiğim oyun God of War idi(cutscene yok DVD5 versiyon), iptal ettim satın alımı gidip DVD9 sipariş edeceğim 5-10 adet ona kendim yazdıracağım.

Teşekkür ederim 🥰

Yeni konular

Geri
Yukarı