PS3 Emülatörü RPCS3 Performansı Nasıl Artırılır?

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
thumb.jpg

Donanımsal ve yazılımsal konfigürasyonların PlayStation 3 emülatörü RPCS3 performansını nasıl arttırabileceğini derinlemesine açıklıyoruz. Emülasyon yazılımları donanımın elektronik kısımlarından ziyade, komutlara nasıl yanıt verdiği üzerine yoğunlaşırlar. Bazı sistemler çok komplike olduğundan dolayı emülasyonu sağlayan donanımlar arası sık sık irtibat gerekiyor ve PlayStation 3 de bu sistemler arasında yerini alıyor. Her ne kadar RPCS3 bu yükü azaltacak […]

Devamı: PS3 Emülatörü RPCS3 Performansı Nasıl Artırılır?
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bir defasında R5 3600 işlemci 24 GB RAM GTX 1070 ekran kartıyla denemiştim GTA San Andreas bile stabil çalışmıyordu. Çok sorun yaşamıştım ve sonrada kaldırmıştım emülatörü. Bu makaleyi okuyup belki bir daha değerlendirebilirim. Elinize sağlık

İşte bu yüzden konsol. 15 sene geçti PS3 çıkalı emulatörler stabil değil.
Yaptığınız karşılaştırma aşırı saçma.
Yalnızca 1 sisteme, kombinasyona, işletim sistemine üretilen, optimize edilen bir oyunu; çok farklı bir sistemde, işletim sisteminde, kombinasyonda çalıştırmaya çalışıyorsunuz ve performans vermediği için "İşte bu yüzden konsol..." diyorsunuz.

O oyunlar, o cihaz için üretilen özel bileşenlerde çalışmak için kodlanıyor. Performanslı olmasın bi' zahmet.

Yaptığınız karşılaştırma aşırı saçma.
Yalnızca 1 sisteme, kombinasyona, işletim sistemine üretilen, optimize edilen bir oyunu; çok farklı bir sistemde, işletim sisteminde, kombinasyonda çalıştırmaya çalışıyorsunuz ve performans vermediği için "İşte bu yüzden konsol..." diyorsunuz.

O oyunlar, o cihaz için üretilen özel bileşenlerde çalışmak için kodlanıyor. Performanslı olmasın bi' zahmet.
Bazıları sadece yorum yapmış olmak için yorum yapar işin arkasındaki nedeni araştırma ve anlama gereği duymaz.

İşte bu yüzden konsol. 15 sene geçti PS3 çıkalı emulatörler stabil değil.

Emulator yapmak o kadar kolay ise sen yap hocam. Sadece belli bir seye özel kodlanmış oyunu açıyorsun farkli bir sistem de kassin bir zahmet.
TLOU oynamıştım ve zar zor da olsa bitirmiştim. Bazı yerlerde 15 FPS alsam da çok güzel bir deneyimdi 🙂

TLOU oynamana sevindim hocam <3

God of War serisini bitirdim bunun sayesinde. Süper bir program. Özellikle Gow 3'ü görmeyi çok istiyordum. Spoiler olmasın diye videolarını bile izlemedim internette. PS2 vardı Gow 1-2 yi biliyorum ama ps3 e sahip olamadım fakat bunun sayesinde bitirdim seriyi. Gow 3 daha iyi çalışıyordu Gow Ascension'a göre. Gow Ascension ilk başta akıcı fakat 5 dakika geçtikten sonra inanılmaz kasıyordu (ısıyla alakalı değil). Psp ye çıkanlar da ps3 e çıktığı için onları da deneyimledim. Last of us'ı deneyeceğim. R5 3600X, 2x8gb 3200mhz, gtx 1660 ile. Bazen 1080p de oynadığım için 15fps nin bile altına düşmüştür kalabalık olunca, kastığı oluyor. Oynanmayacak kadar değil rahatça oyun bitirilir. yalnız yaptığım ayarlarda ps3 ün kendisinden bile kaliteli görüntü alıyorum. Genellikle 20-35 arası fps bazen yükseliyor bazen düşüyor. Güzel emulator ve hergün güncelleniyor. Adamlar mükemmel bir emulator yapmış. Aşağıdaki görüntü bilgisayarımdaki hali. Özellikle 5+1 hoparlörünüz varsa ve emulator ayarlarından 5+1 e alırsanız daha da güzel oluyor. Gow 3 te Poseidon savaşı bölümünde bazen bug oluşuyor ve Kratos, Gaia'ya tutunamayıp denize düşüyor. Oyunun sürümü 1.00 bunu oyuna ait .pkg dosyasıyla oyun sürümünü güncelleyenler var ben bulamadım ilgili dosyayı. Bir video görmüştüm ama pkg arşiv sitesi çökmüştü. Emulator oyun güncelleme işini de yapabiliyor. Oyunun en yüksek 1.03 sürümü olduğunu yazıyor emulator fakat bendeki 1.00. Diğer serilerde bug görmedim.

Dosya Ekleri

• Gow3 pc.png
    Gow3 pc.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 65
  • Gow3-2 pc.png
    Gow3-2 pc.png
    2,9 MB · Görüntüleme: 63
Son düzenleme:

Geri
Yukarı