PS3 GTA 4 düşük FPS sorunu

concerta

Kilopat
Makaleler
11
GTA 4 çalıştırırken PC zorlandığı için PS3'de oynama kararı aldım. DVD'si elimde olduğu için oyuna giriyorum, sanki 20 FPS'de oynatıyor arkadaş. GTA 5'te bu kadar kasmıyor, bu cihaz için bir çözüm yok mu? GTA 4 PS3 için, PS3 modelim slim kasa, kodu da bu şekilde: cech 2104a. Cihazım kırık ama sadece çeşitli modlamalar için kırık yoksa oyunlarımı orijinal DVD'den oynarım yani kırık cihaz için yapılması gereken bir ayar varsa söyleye bilirsiniz. HDD modelimde bu WD3200BVVT bad sectoru falan yok.

Son düzenleme:
Benimde konsolumda aynı sorundan muzdaribim. GTA IV'yi hem CD hem dijital(ikiside orijinal) oynamaya çalıştım fakat çok fazla kastığı için oynamadım. Konsolumda birçok oyun var. Hiçbiri GTA IV kadar kasmıyor. Oyun kaynaklı optimizasyon sorunu var.

Benimde konsolumda aynı sorundan muzdaribim. GTA IV'yi hem CD hem dijital(ikiside orijinal) oynamaya çalıştım fakat çok fazla kastığı için oynamadım. Konsolumda birçok oyun var. Hiçbiri GTA IV kadar kasmıyor. Oyun kaynaklı optimizasyon sorunu var.
Oyunun tum updatelerini kurmayi denediniz mi arkadaslar ?

Öncelikle merhabalar daha gecen hafta aldigim ps3 slim kasada gta 4 te ağır kasmalar yaşıyorum ilk hafta çok iyi çalısan oyun bu hafta boka sardı esnaftan aldim konsolu ve tertemiz içi açılmamış kedi gibi bir konsol ve gta 5 te daha beter çalisiyor aldigim kisi bana sorunun hardisk kaynakli oldugunu soyledi sonra ps3 ler hakkinda yazilan makalelerin birinde kasma sorunlarinin buyuk bir kismi hardisk kaynakli oldugu soyleniyordu ama oyunu oynatan asıl bileşen cpu ve gpu dur hardisk sadece oyunu acar ve kapar ama sen yinede baska hir hardisk ile dene ben oyle yapicam haftaya umarim hardisk kaynaklidir cunku konsolumda hic isinma sesli calisma gibi durumlar yok kedi gibi ve tertemiz aklim almiyor gercekten ekleme; Konsolun garanti kağıdı üzerinde.
2008 yilinda fat kasam oldu ve diger slim ve superslim kasalarada sahip oldum ve çok kasma yaşadim ozellikle gta serilerinde ve simdide ayni sıkıntıyı yaşıyorum ama sana dedigim gibi harddiskinin sağlık durumunu kontrol ettir bence. Ben haftaya 320 gb hdd harddisk alıp takıcam umarım aldigim yerin dedigi gibi sorunlarım çozulur :D Ve gta4 optimizasyon sorunlari olan bir oyun ama bu kadar kasması normal değil sana dedigim gibi harddiskten kaynaklıdır.

Son düzenleme:
Öncelikle merhabalar daha gecen hafta aldigim ps3 slim kasada gta 4 te ağır kasmalar yaşıyorum ilk hafta çok iyi çalısan oyun bu hafta boka sardı esnaftan aldim konsolu ve tertemiz içi açılmamış kedi gibi bir konsol ve gta 5 te daha beter çalisiyor aldigim kisi bana sorunun hardisk kaynakli oldugunu soyledi sonra ps3 ler hakkinda yazilan makalelerin birinde kasma sorunlarinin buyuk bir kismi hardisk kaynakli oldugu soyleniyordu ama oyunu oynatan asıl bileşen cpu ve gpu dur hardisk sadece oyunu acar ve kapar ama sen yinede baska hir hardisk ile dene ben oyle yapicam haftaya umarim hardisk kaynaklidir cunku konsolumda hic isinma sesli calisma gibi durumlar yok kedi gibi ve tertemiz aklim almiyor gercekten ekleme; Konsolun garanti kağıdı üzerinde.
2008 yilinda fat kasam oldu ve diger slim ve superslim kasalarada sahip oldum ve çok kasma yaşadim ozellikle gta serilerinde ve simdide ayni sıkıntıyı yaşıyorum ama sana dedigim gibi harddiskinin sağlık durumunu kontrol ettir bence. Ben haftaya 320 gb hdd harddisk alıp takıcam umarım aldigim yerin dedigi gibi sorunlarım çozulur :D Ve gta4 optimizasyon sorunlari olan bir oyun ama bu kadar kasması normal değil sana dedigim gibi harddiskten kaynaklıdır.
Sorun GTA 4 GTA 5 normal çalışıyor ama GTA 4 kasıyor çünkü optimizasyon bozuk RX580 ile pc de 60 FPS göremiyor sen düşün GTA 5 kasamasıda normal o konsola göre ağır oyun çünkü.

Aslında gta 4 bu kadar kasmıyor ama ben daha dün konsolu bir açıyım dedim deli gibi bir kasma vardı.Konsolu aldigim adam bizim tanıdığımız.Ve konsolun garanti etiketi bile üstünde yani açılmamıs neyse internette biraz araştırdim ve çoğu makalede bu sorunun genellikle harddisk kaynaklı olduğu söyleniyor ve aslına bakacak olursan ps3 gerçekten kasan bir konsol eskiden de böyleydi şimdide böyle kasmiyor falan diyenler için soyluyorum bunu ben zamaninda ne kasmalar gordum benim fat kasa çok kötuydu mesela superslim iyiydi slim de iyi ama bu kasmalar aslinda ara ara olmasi gerekirken her an oluyor ve gta4 boyle calisan bir oyun degil ben konsolu aldigim ilk hafta gayet guzel calisan bir sistem vardi karsimda ama simdi felaket kasan rezil bir sistem var ama sana dedigim gibi harddisk kaynaklidir :D
Ve gta5 optimizasyon bakımında kat kat daha iyi gta 4 ten :D Bu kadar baya baya kasmaz çünkü ben bu konsolda baya bir gta 5 oynadim evet kasma var ama baya baya değil :D

Geri
Yukarı