Çözüldü PS3 GTA 5'e mod yükleyince oyun bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

CHRİS W4LKER

Decapat
Arkadaşlar ben menü modu yüklersek oyun bozulur mu diye konu açmıştım bildiğiniz gibi. Net bir cevap gelemedi. Bekledim biraz daha. Kimse cevap vermeyince kurayım ya sıkıntı olmaz dedim. Kurduktan sonra oyun açılmamaya başladı. "başlatma işlemi sırasında bir hata oluştu" hatası veriyor. Oyun normal de hen ile açılmıyordu. Ofw varken açılıyordu. Hen'li değil yani. Sistemi kapatıp açtım heni aktifleştirdim ve sorun hala devam ediyor. Bu mod, oyunun dosyalarına DLC adlı bir klasör çıkartmış. Bu klasörü sildim ama sorun hala aynı ve düzelmedi. Birileri yardımcı olabilir mi? Ben bu koca oyunu baştan yükleyemem. @EFE CELİL @Rexie @393060 @Furkan17TR

Çözüm
Oyunu silip baştan yükleme gibi bir şansınız yok mu? Örneğin gece 12 gibi ps3 açıp indirmeye başlatıp sabaha inmesini bekleyebilirsiniz
Hocam yazdıklarımı okumadınız mı? Silip yüklememe rağmen olmamıştı. Ama çözdüm sonunda çözdümmmmmm. Oyunu silip baştan yüklemiştim ama loading ekranında 8586 mb gibi bir kurulum yapacaktı. Ama onun uzun bir süre 1 mb'ı bile dolmuyordu. Bugün playstation'ı güvenli modda başlattım, dosya sistemini baştan kurdum. Sonra oyun verileri yardımcı programından falan her yerden gta 5 i komple sildim. Sonra tekrardan flash bellekten ps3'e attım gta 5 i. 35-40 dakika bir güncelleme yaptı. Ve oyun mod silinmiş bir şekilde başarıyla açıldı ve kuruldu. Sorunu çözemeyenler bu şekilde çözebilir. Güvenli modda başlatıp dosya sistemini baştan yükleyin, game data utility'den gta v'i kökten kaldırın. Oyunu en baştan kurun, ve en son sürüme güncelleyin. Sorununuz çok yüksek ihtimal çözülecektir. Aslında bu çözümü başka bir yerden buldum. Türkçe hiçbir kaynak yoktu bununla alakalı. Yabancı bir forum var, oradan araştırma yaptım ve çözümü orada gördüm. Konu kilitlenebilir bu sefer gerçekten çözülmüştür ve kilitlenebilir. :)
Google'a adını yazınca sağda çıkıyor. Bilindik bir yere benziyor. Eki Görüntüle 1395309
Cafesi varmış.
Arkadaşlar tamam sıkıntı yok. Dediğim sitede tek part halinde gta 5 indirilebiliyormuş. Ben oyunu indirdim bilgisayara. Flash belleğin içinde oyun duruyor. Yarın ps3'ün harddiskine, yani multimanın içine kopyalarım. Biliyorum burada korsana destek verilmiyor. Etik dışı olduğunu biliyorum ama yapacak gerçekten başka çarem yoktu. İleri de kendi param olunca korsan indirdiğim bütün oyunların şirketlerine bağış yaparım. Şimdilik mecbur olarak korsan indiriyorum. Konu çözülmüştür, artık kilitleyebilirsiniz.
Aga bi 4saatline telefonu yanıma almadım ne konu dönmüş.
Aga kusura bakma ya tele baksam yardım ederdim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@CHRİS W4LKER bu mod menü çalışır indirceksen buyur diyer video eskidi bence ondan olmadı menüyü indirceksen yedek al

Son düzenleme:
Aga bi 4saatline telefonu yanıma almadım ne konu dönmüş.
Aga kusura bakma ya tele baksam yardım ederdim
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@CHRİS W4LKER bu mod menü çalışır indirceksen buyur diyer video eskidi bence ondan olmadı menüyü indirceksen yedek al
Sağolun hocam. Multimanın içinde olmadığı için oyun bozuldu galiba. Bugün gta 5'i multimanın içine kuracağım. Oyunun dosyalarını yedek alacağım. Ondan sonra ilk kendi dedğim modu kuracağım. Eğer oyun bozulursa bu sefer sizin dediğiniz modu denerim. 👍
Arkadaşlar kusura bakmayın, banlandığım için bir süre yazamadım da. Dediğim gibi oyunu yükledikten sonra bir baktım eski oyundan kalma mod silinmemiş. Bu arada oyunu farklı yere kurdum. Yani eski gta ile aynı yere kurmamama rağmen mod kalmış. Ve bu mod bayağı oyunu bozdu. Ben kökten bu oyunu da sildim. Şimdi yeni bir video görmüştüm. Bakın video şu önceliikle;
Bu video da 7 part vardı. Ben bu 7 partı da bilgisayarıma indirdim. Flash belleğime attım. Bu partlar package manager'dan kuruluyor. Yanında güzel bir mod menu ve güzel bir türkçe yaması var. İşte sonra flash belleği playstation'a taktım. İlk 3 partın kurulumu başarıyla tamamlandı. Şuan 4.part kuruluyor. 7 partında kurulumu tamamlanınca oyunu inceleyeceğim ve sıkıntı var mı yok mu diye size bildireceğim. Şimdilik bilgisayarın başındayım. Ara sıra part 4 bitti mi diye kontrol ediyorum. Hepsi inince playstation başına geçeceğim ve oyunu test edeceğim.

Son düzenleme:
Sağolun hocam. Multimanın içinde olmadığı için oyun bozuldu galiba. Bugün gta 5'i multimanın içine kuracağım. Oyunun dosyalarını yedek alacağım. Ondan sonra ilk kendi dedğim modu kuracağım. Eğer oyun bozulursa bu sefer sizin dediğiniz modu denerim. 👍
Arkadaşlar kusura bakmayın, banlandığım için bir süre yazamadım da. Dediğim gibi oyunu yükledikten sonra bir baktım eski oyundan kalma mod silinmemiş. Bu arada oyunu farklı yere kurdum. Yani eski gta ile aynı yere kurmamama rağmen mod kalmış. Ve bu mod bayağı oyunu bozdu. Ben kökten bu oyunu da sildim. Şimdi yeni bir video görmüştüm. Bakın video şu önceliikle;
Bu video da 7 part vardı. Ben bu 7 partı da bilgisayarıma indirdim. Flash belleğime attım. Bu partlar package manager'dan kuruluyor. Yanında güzel bir mod menu ve güzel bir türkçe yaması var. İşte sonra flash belleği playstation'a taktım. İlk 3 partın kurulumu başarıyla tamamlandı. Şuan 4.part kuruluyor. 7 partında kurulumu tamamlanınca oyunu inceleyeceğim ve sıkıntı var mı yok mu diye size bildireceğim. Şimdilik bilgisayarın başındayım. Ara sıra part 4 bitti mi diye kontrol ediyorum. Hepsi inince playstation başına geçeceğim ve oyunu test edeceğim.
Tamam

Hocam ya nedir bu başıma gelenler benim. 7 part başarıyla kuruldu. Oyunu açtım. Biliyorsunuz oyunu kurduktan sonra ilk açtığımızda, resim gösterilen kısımda 8 gb'lık bir kurulum yapıyor. 10 dakikadır 1 mb bile olmadı. Neden böyle olmuş olabilir? İlk olduğunda belki sistemi kapatıp açmak gerekiyordur dedim ve öyle yaptım. Yine öyle. Bu arada oyun multimanın içine kurulmuyor. Partların hepsini kurunca otomatik xmbs ekranında game klasörüne geliyor. Heni aktifleştirerek giriyorum oyuna. Acaba heni aktifleştirmeden mi girmek gerekiyor? Sonuçta oyun multimana kurulu değil ve onunla işimiz yok.
Ne yaparsak düzeltiriz acaba bu sorunu? @EFE CELİL @Rexie @Cruslan @393060

Son düzenleme:
Hocam ya nedir bu başıma gelenler benim. 7 part başarıyla kuruldu. Oyunu açtım. Biliyorsunuz oyunu kurduktan sonra ilk açtığımızda, resim gösterilen kısımda 8 gb'lık bir kurulum yapıyor. 10 dakikadır 1 mb bile olmadı. Neden böyle olmuş olabilir? İlk olduğunda belki sistemi kapatıp açmak gerekiyordur dedim ve öyle yaptım. Yine öyle. Bu arada oyun multimanın içine kurulmuyor. Partların hepsini kurunca otomatik xmbs ekranında game klasörüne geliyor. Heni aktifleştirerek giriyorum oyuna. Acaba heni aktifleştirmeden mi girmek gerekiyor? Sonuçta oyun multimana kurulu değil ve onunla işimiz yok.
Ne yaparsak düzeltiriz acaba bu sorunu? @EFE CELİL @Rexie @Cruslan @393060
Hiç bir fikrim yok

Arkadaşlar ben part part olanı değilde tek part olanı baştan kurdum. Oyuna güncelleme yapıldı bir kaç tane. Bu güncellemeleri yaptım ve mod silindi. Evet sonunda illetten kurtuldum mod komple kalktı. Ama yine bir sorun var. Oyun installing kısmında takılı kalıyor ve 1 mb bile yüklenmiyor. Bu sorunu nasıl çözeceğim anlamadım. Aşırı araştırdım her yere baktım çok çok çok araştırma yaptım k**ımı yırttım. Ama yok, maalesef internette yok bununla ilgili bir şey.
Bu böyle olmaz, sanırım bir ps3 kafeciye veya bilen herhangi birine götürmem lazım. Yoksa sorun çözülmüyor olmuyor olmuyor olmuyor. Ne yaptım ne ettim olmadı.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı