PS3 İçin Termal Macun Tavsiyesi

Makina kırık mı? Kırık ise oyun oynadıktan sonra, makinayı kapatmadan önce TempMON'u açın. Cell ve RSX'in sıcaklığını yazar mısın?
Makina kırık değilse, fan sesini videoya çekip atabilir misin?

Ben macundan anlamam. Ben PC'ci değilim açıkçası :D PS3 ısınmıyor ise değiştirmene gerek yok. Zaten Sony, içine çok kaliteli macun koymuş, elimden 11 tane PS3 geçti. Bir tanesini daha 2 saat önce sattım, hiçbirinin içini açmaya gerek duymadım. Çünkü ısınmıyor. Fan sesi çıkarmıyor.

Eğer çıkarıyorsa, temizlemelisin. Ama çıkarmıyor ise uğraşma. Çünkü herkes makinayı açar, ama kapatamaz :). Ben açtım senin gibi. Ama kapatamadım :) XD. Şu kardeşinden bir tavsiye, TOR-X ve ufak yıldız tornavida lazım. Yanına da birini al. Elin yatkınsa aç. Kabloların yerlerini ezberle. Yoksa kapatamayabilirsin, kablolara dikkat et.
Merhaba ben kararsız kaldım o sebeple soruyorum. Benim de PS3'üm var. 4.88 HFW HEN yüklü yeni aldım cihazı 1-1.5 hafta oldu. Cihaza bakım yaptırsam mı bilemedim yani termal macun ve fan bakımı konusunda kararsız kaldım. Resistance fall of man oynuyorum mesela pek kasma olmuyor ama cihazı aldığımda GTA 5 yüklüydü arabayla dip gaz yapıp gezerken bayağı kasar gibi oldu falan açıkçası yeni aldığım için termal macun ve fan temizliği yaptırayım mı bilemedim yardımcı olabilir misiniz? Bu arada TV LG 42LB652V. Canlı modda oynuyordum resistance da görüntüde yırtılma gibi şeyler oluyordu oyun moduna geçince bu yırtılmalar geçti artık oyun modunda oynuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Estafirullah. Ne kusuru. Ama bilgi vermek açısından söyleyeyim PS3 Slim'de alüminyum soğutucu blok kullanılıyor. Sorun da bu zaten. Bakır olsaydı bu soruyu sormazdım bile. Yinede teşekkürler. Delid işlemi yapacağım. Delid'te Mastergel Maker Nano kullanacağım, İşlemciye sürmekte ise Arctic MX4. Yabancı forumlar da ucuz ve performanslı olarak bunları tavsiye ettiler.
Arctic mx4 ü laptopumda kullanıyorum. Fiyatının hakkını veren enn iyi macun. Ama çakması çokk çokk fazla var güvenilir yerden almanızı öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba ben kararsız kaldım o sebeple soruyorum. Benim de PS3'üm var. 4.88 HFW HEN yüklü yeni aldım cihazı 1-1.5 hafta oldu. Cihaza bakım yaptırsam mı bilemedim yani termal macun ve fan bakımı konusunda kararsız kaldım. Resistance fall of man oynuyorum mesela pek kasma olmuyor ama cihazı aldığımda GTA 5 yüklüydü arabayla dip gaz yapıp gezerken bayağı kasar gibi oldu falan açıkçası yeni aldığım için termal macun ve fan temizliği yaptırayım mı bilemedim yardımcı olabilir misiniz? Bu arada TV LG 42LB652V. Canlı modda oynuyordum resistance da görüntüde yırtılma gibi şeyler oluyordu oyun moduna geçince bu yırtılmalar geçti artık oyun modunda oynuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
@Furkan17TR

TV modu hakkında bilgim yok. Ona bir şey diyemem fakat cihazdan yüksek fan sesi gelmiyorsa, temizlenmesi çok da acil değil. Ama önümüz yaz. Havalar ısınacak. Parasal anlamda ne zaman müsait olursan o zaman yaptır bakımı.

TV modu hakkında bilgim yok. Ona bir şey diyemem fakat cihazdan yüksek fan sesi gelmiyorsa, temizlenmesi çok da acil değil. Ama önümüz yaz. Havalar ısınacak. Parasal anlamda ne zaman müsait olursan o zaman yaptır bakımı.

Anladım yok fan sesi duymuyorum açıkçası oyun oynarken ama tempmonla oyun oynadıktan sonra derecesine bakayım mı? Bir de yaptırıp yaptırmamak konusunda kararsız kaldım çünkü bazı konulara baktığımda bazı insanlar yaptırmış içindeki özel sıvı mı diyeyim macun mu diyeyim onun aynısı olmadığından farklı macun sürünce daha beter oldu sesli çalışmaya başladı diyenler olmuş bu konuda kararsızım yani.

Anladım yok fan sesi duymuyorum açıkçası oyun oynarken ama tempmonla oyun oynadıktan sonra derecesine bakayım mı? Bir de yaptırıp yaptırmamak konusunda kararsız kaldım çünkü bazı konulara baktığımda bazı insanlar yaptırmış içindeki özel sıvı mı diyeyim macun mu diyeyim onun aynısı olmadığından farklı macun sürünce daha beter oldu sesli çalışmaya başladı diyenler olmuş bu konuda kararsızım yani.
Yapana da bağlı tabii. Termal macunu yeteri kadar sıkmazsan problem. Fazla sıkarsan problem. Sıktın diyelim, homojen bir şekilde üstüne sürmen lazım. Ekmeğe çikolata sürmek gibi. Her yerine yayman lazım.

Vidalarını gevşek bırakmamak, çok da sıkmamak lazım.

Bunlar önemli konular.

Geri
Yukarı