PS3 Kasıyor

@Arkham Kn1ght @Asrın_Tek @GreatestOfAlltimes Arkadaşlar fanı %60 yaptım işlemci 51-55 GPU en fazla 58 derece gördü ve bir şey değişmedi ama şunu fark ettim oyundayken webman değerlerine bakarken memory kısmında 1360kb free yazıyordu acaba cihazın ramlerinde mi sıkıntı var? Yani ramlerden biri falan mı gitmiş?
Hocam 1 MB ramin boş olması tuhaf bir şey değil. Televizyonunuz ile de alakalı olabilir, başka bir televizyondan deneyebilir seniz bi oradan da deneyin derim.

Hocam 1 MB ramin boş olması tuhaf bir şey değil. Televizyonunuz ile de alakalı olabilir, başka bir televizyondan deneyebilir seniz bi oradan da deneyin derim.
2 Televizyon 1 kerede monitörden denedim hepsinde aynı Allah'ın cezası cihazı satayım dedim burnumuzdan getirdi valla satmasam elli kere kırardım hiç sabırlı değilim böyle şeylere.
Anladığım kadarı ile RAM'lerde sorun var. PS3'ün 256MB RAM'i var.
Ram'in hepsi kullanılıyor sayılır valla çözemedim cihazın içini bıçakla açmaktan yoruldum yeminle sıkıntısı bitmiyor cihazın.

Hocam eğer cihazı siz temizlediyseniz ve içinde problem bulamadıysanız, işi bilen birine içine bakması / temizlemesi için vermeyi deneyebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan oyunların FPS düşürmesi muhtemeldir!

Sadece merak ettim hayatım boyunca korsan oyun oynayıp FPS düştüğünü duymadım nasıl bir FPS düşüklüğü yaratıyor? Aynı oyunu hem orijinal oynadım hem korsan korsanda 60 FPS alırken orjinalde 45 FPS civarı alıyorum bendemi sıkıntı var?
Çok boş bir şekilde tartışmaya girişmişsiniz.

Son düzenleme:
Sadece merak ettim hayatım boyunca korsan oyun oynayıp FPS düştüğünü duymadım nasıl bir FPS düşüklüğü yaratıyor? Aynı oyunu hem orijinal oynadım hem korsan korsanda 60 FPS alırken orjinalde 45 FPS civarı alıyorum bendemi sıkıntı var?
Çok boş bir şekilde tartışmaya girişmişsiniz.
Sende sıkıntı yok. Ağzı olan konuşuyor. Bilmeden yorum yapıyorlar işte.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem 4.86 yani son sürüm The Last Of Us , GTA 5 orijinal, Mafia 2 eskiden arkadaşımdan cd alıp oynamıştım ama bugün korsan attım. Yani orijinal de korsanda da kasıyor.
Boşluk fazlasıyla var zaten cihaz termal macun değişiminden sonra 55-60 derece.
Eski bir konsol olabilir ama eskiden bu kadar kasmıyordu oyunlar rahat oynanabiliyordu ama bugün Sony'nin yaptığı oyun bile kasıyor. Yani kasıtlı bir yavaşlatma mı var anlamadım gitti.
Günde 15-20 dakika açıyorum sadece fps testi amaçlı.
Korsana destek vermiyoruz ama korsanda kasması normal orjinalde kasmasını anlamadım bende.

PS3 ve Xbox 360'ın belleği çok azdır. Belleğinde tutabileceği veri miktarı az olduğundan sürekli CD'den veya HDD'den veri çeker. Konsollar diske veya sabit diske bağımlı hale gelir. Diskte çizik veya sabit diskte sorun varsa performansa olumsuz etki eder. Konsolum belleğinin ağzına kadar dolu olması çok normaldir.

PS3 ve Xbox 360'ın belleği çok azdır. Belleğinde tutabileceği veri miktarı az olduğundan sürekli CD'den veya HDD'den veri çeker. Konsollar diske veya sabit diske bağımlı hale gelir. Diskte çizik veya sabit diskte sorun varsa performansa olumsuz etki eder. Konsolum belleğinin ağzına kadar dolu olması çok normaldir.
Sabit diskte bir sorun olabilir diyorsunuz yani. Yani belki sorun vardır da millet bu aleti 7 sene kullanıyor çıt yok diyor ben epi topu Netflix, Youtube takıldım HDD gitti yani, diyecek bir şey yok.

Sabit diskte bir sorun olabilir diyorsunuz yani. Yani belki sorun vardır da millet bu aleti 7 sene kullanıyor çıt yok diyor ben epi topu Netflix, Youtube takıldım HDD gitti yani, diyecek bir şey yok.
Başka sebep göremiyorum. Belki CPU/GPU bozuktur/bozulmaya yakındır.

Yeni konular

Geri
Yukarı