Çözüldü PS3 Update edemiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

336277

Hectopat
Belleğime Update dosyasını atıyorum PS3'e takıyorum dedikleri gibi start ve select tuşuna basıyorum ama olmuyor kullanılabilir güncelleme verisi bulunamadı diyor
Algılamıyor yani bir de ben bu işlerden hiç anlamam o yüzden yardım olursanız sevinirim:)

Dediklerinizi maalesef yapamadım videolu bir şekilde atma imkanınız var mı?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Nedeni şu USB belleği görmüyor onunda nedeni MBR olmaması çözümü basit. Bir bilgisayar üzerinden komut penceresi yani CMD'yi aç flaşı tak bilgisayara ardından aşagıdaki komutları sırasıyla yaz. Her şey bittikden sora güncelleme dosyasını tekrar at. Uyarı: Flaşın içindeki her şey silinecektir!

Komutlar:
Diskpart
List disk
Select disk X (X yerine sizin USB Belleğinizin numarası gelecek. Dikkatli olun burada.)
Clean
Convert MBR
Create Partition primary
List volume
Format fs=fat32 QUICK
Exit

Kardeş senden Allah razı olsun 3 saattir gezmediğim site kalmadı. Denemediğim olay kalmadı sayende güncelleme başladı. Eyvallah teşekkür ederim.

Hocam güncelleme dosyasını USB'nin içine böyle bir yol oluşturun E:\PS3\UPDATE\ ve güncelleme dosyasını buraya atın ama güncelleme dosyasının adı PS3UPDAT.PUP olmalı başka birşeyse düzeltin yoksa görmez. USB'niz FAT32 formatında olmalı birde. Birde E:\ konumunu kendime göre örnek verdim sizin depolama aygıtlarınızın sürücü harflerine göre değişir.

Allah senden razı olsun, ne varsa Ümraniyelide var. Toprağım cansın. Dediklerini yaptım oldu.

Ne yaptın yazar mısın? Anlamadim.

Evet hocam ilk olarak PS3 klasör açın. Onun içindede UPDATE adlı klasör açın update dosyaların bunun içine atın.
Bana hem video vede yazıyla yazabilir misin
Video Türkçe olsun olur mu

Geri
Yukarı