PS3 vs Xbox 360

Aha benlik konu.
Bende Xbox 360 var. PS3 sahibi oldum, PSP ve PS Vita da var.
Playstation tarafının en büyük artısı cihaza kendi ara yüzü üzerinden oyun indirebilmek. Xbox 360'da bu kısım bayağı sancılı. Hem oyunları bulmak zor (Gerçi sağlam bir site buldum) hem de cihaza atmak zor. Yine Exclusive oyunlar konusunda Playstation tarafı daha sağlam.
Xbox tarafının ise her şeyden önce Xbox360 kontrolcüsü Dualsense'den bile daha iyi hissettiriyor. İkisi de var ama Xbox kontrolcüsü ile oynamayı daha çok seviyorum. Grafik kalitesi sanırım Xbox tarafında biraz daha iyi ama çoğu oyunu ya 720p 60 FPS ya 1080p 30 FPS oynamak gerekiyor.
Xbox tarafında Forza Horizon 1-2'nin PS3 tarafında bildiğim bir alternatifi yok. Gran Turismo'nun ise Xbox tarafında Forza Motorsport ve Project Gotham Racing gibi alternatifleri var.
Xbox 360S modeli var bende, çok hafif fan sesi ile cihaz 55 dereceyi görmüyor bile. Tamamen fan sesi gelmeyen ayarda 70 derecelere doğru çıkıyor ama onu çok denemedim açıkçası. PS3 için fan sesi bilinen bir problem (Diye biliyorum yanlışsam düzeltin).
Geri kalan konularda şu ya da bu daha iyidir denilecek bir fark yok. İkisi birbirinin emsali konsollar. İkisi de pişman etmez.
Xbox konsolları genelde fan sesi konusunda daha iyi iş çıkarıyor.

Xbox konsolları genelde fan sesi konusunda daha iyi iş çıkarıyor.
Dediğim gibi fan ayarını otomatiğe getirirsem hiç fan sesi gelmiyor ama sıcaklıklar 70'in üstüne doğru tırmanınca nereye kadar çıkacağını denemeye cesaret edemedim. Ancak %65 yapınca (Ayarlanabilir en alt seviye) hafif bir fan sesi geliyor ama ne yaparsan yap hangi oyunu oynarsan oyna sıcaklık 55 dereceyi bulmuyor.

PS3'ün daha güzel özel oyunları var, ben PS3 alırdım. Halo ve Gears of War gibi oyunları seviyorsan Xbox 360 alabilirsin.

Geri
Yukarı