Çözüldü PS3 yazılım atma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan Yusuf57

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Fat kasa bir PS3'üm var ve kırık HDD'si 60 GB ve ben bunu değiştirmek istiyorum. Fakat sonrasında nasıl yazılım atacağımı bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

Çözüm
USB gerekli GB'si önemli değil 200 MB bir dosya koyacağız içine ve kullanacağın USB FAT32, MBR olmalı. USB'nin içine PS3 adında klasör oluştur ve PS3 klasörüne gir, UPDATE adında klasör oluştur ve güncelleme dosyasını UPDATE adında oluşturduğun klasöre at.

Güncelleme dosyasını buradan indirebilirsin.

PlayStation ne ile kırık yani HEN'mi var PlayStation'da ?
Eğer HEN varsa HEN'i tekrar kurman gerekiyor, eğer CFW ise sana başka bir güncelleme dosyası gönderirim onu UPDATE klasörüne koyarsın.
Hocam kırık yazısını sonradan gördüm.
Hocam kırık olması bir şeyi değiştirmez. Direkt HDD klonlama yok olayı sana anlatim şimdi.
2 adet PlayStation var 1'i Jailbreak'lı yani kırık, diğeri ise OFW yani orjinal sistem yazılımı kurulu. 2 PlayStation'u birbirine internet kablosu ile bağlıyorsun ve ayarlardan kopyalama yerine geliyorsun oradan gerekli işlemleri yapıyorsun o kadar.

HDD'mi kırık yoksa sistem yazılımı mı?
Kopyalama işlemini nasıl yapacak hocam anlatabilir misin merak ettim?

Hocam PlayStation sinyal yok hatası vermez, TV verir ve dediğim şekilde kurulum yapılıyor zaten başka şekilde yapılmıyor, şu anda görüntü alamıyor musun?

Şu dosya yüklensin bir de şu an müsait değilim yarım saat sonra falan denerim seni de bilgilendiririm.

Hocam kırık olması bir şeyi değiştirmez. Direkt HDD klonlama yok olayı sana anlatim şimdi.
2 adet PlayStation var 1'i Jailbreak'lı yani kırık, diğeri ise ofw yani orijinal sistem yazılımı kurulu. 2 PlayStation'u birbirine internet kablosu ile bağlıyorsun ve ayarlardan kopyalama yerine geliyorsun oradan gerekli işlemleri yapıyorsun o kadar.

Pardon hocam ben HDD bozuk anlamında zannettim.

Hocam o zaman UPDATE klasörüne bu güncelleme dosyasını koy.
bu klasörün içinde iki adet dosya var hangisini koyacağım usbye?

2 adet PlayStation var 1'i Jailbreak'lı yani kırık, diğeri ise ofw yani orijinal sistem yazılımı kurulu. 2 PlayStation'u birbirine internet kablosu ile bağlıyorsun ve ayarlardan kopyalama yerine geliyorsun oradan gerekli işlemleri yapıyorsun o kadar.

Ya hocam benim bildiğim gibi olmuyor mu hani 2 HDD'yi PC'ye bağlayıp program ile verileri aktarma filan?

1 tanesini koyacaksın hocam, adı PS3updat. PUP olanı.

Maalesef hocam öyle olmuyor. HDD'leri bilgisayara taktığında anda sıfır HDD gibi görüyor.

Sağ ol ama son bir şey soracağım USB'ye koyucaz ama bu USB de başka dosyalar olsa sıkıntı olur mu elimde 2 tane 8 GB var ama ikisini de okumuyor sadece 32 GB olanı okuyor onun içinde de eskiden kalma önemli fotoğraflar var 32 GB olana koysam sorun olur mu?

Sağ ol ama son bir şey soracağım USB'ye koyucaz ama bu USB de başka dosyalar olsa sıkıntı olur mu elimde 2 tane 8 GB var ama ikisini de okumuyor sadece 32 GB olanı okuyor onun içinde de eskiden kalma önemli fotoğraflar var 32 GB olana koysam sorun olur mu?
Yok hocam sorun olmaz ama FAT32 ve MBR değilse PlayStation USB'yi görmeyebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı