PS3'te oyunlar kasıyor

concerta

Kilopat
Makaleler
11
FarCry 3, FarCry 4, GTA 4 gibi oyunlara kasma yapıyor ama Smackdown veya PES'te bu kasma yok, sorun neyde olabilir? Cihaz ısınmıyor, ısınsa zaten fan hızları artardı. Hadi HDD yapsa, neden sadece o oyunlara yapar da diğer oyunlarda yapmaz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Smackdown ve PES 60FPS çalışıyor. Far Cry ve GTA IV ise 30FPS çalıştırıyor. PS3 bu oyunları 60FPS çalıştıracak güce sahip değil. Kasma hissi televizyondan televizyona göre de değişir. Daha iyi bir televizyonda daha az kasma hissedersiniz. Ancak asıl neden donanımın AAA oyunları 60FPS oynatacak donanımının olmamasıdır.

Smackdown ve PES 60FPS çalışıyor. Far Cry ve GTA IV ise 30FPS çalıştırıyor. PS3 bu oyunları 60FPS çalıştıracak güce sahip değil. Kasma hissi televizyondan televizyona göre de değişir. Daha iyi bir televizyonda daha az kasma hissedersiniz. Ancak asıl neden donanımın AAA oyunları 60FPS oynatacak donanımının olmamasıdır.
Peki PS3'e monitor bağlasam bu kasma hissi azalır mı?

Monitörlerde televizyonlarda bulunan kasma hissini azaltan ayarlar ve hileler bulunmaz. Eğer televizyonunuz iyi değilse fark olmayacaktır. Deneyip görmelisiniz.
Azaltan ayarlar derken televizyonda nasıl bir ayar yapabilirim televizyon bu markası aidata ama modeli bilmiyorum.
İnternete bağlı mı PS3'ünüz?
Genelde offline konumundadır fazla online sevmem ben.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200111-224637.png
    Screenshot_20200111-224637.png
    196,6 KB · Görüntüleme: 132
Oyunu çok hızlı oynamayın o yüzden donar ve kasar. Bende de PS3 var, internete bağlı iken Call of Duty 2'de oyun kasıyor, PS kapanıyor, internetten çıkıyorum düzeliyor.

Azaltan ayarlar derken? Televizyonda nasıl bir ayar yapabilirim? Televizyon bu markası aidata ama modeli bilmiyorum.
Iyi televizyonlarda filmin veya görüntünün akıcı ve daha iyi görünmesi için renkleri ayarlayan yazılım ve donanım mevcuttur. Kenar yumuşatma gibi birçok görüntüyü iyileştiren ayarlara sahiptir. Fakat televizyonunuz pek bilindik değil ve iyi değil. Emin olun televizyon çok fark ettiriyor.

Oyunu çok hızlı oynamayın o yüzden donar ve kasar
Bendede ps3 var internete bağlı iken call of duty 2 de oyun kasıyor ps kapanıyor internet ten çıkıyorum düzeliyor
PS3 Call of Duty 2 gibi eski bir oyunda kasıp kapanıyor ise o cihaz gidici gibi baktır istersen.
Iyi televizyonlarda filmin veya görüntünün akıcı ve daha iyi görünmesi için renkleri ayarlayan yazılım ve donanım mevcuttur. Kenar yumuşatma gibi birçok görüntüyü iyileştiren ayarlara sahiptir. Fakat televizyonunuz pek bilindik değil ve iyi değil. Emin olun televizyon çok fark ettiriyor.
Peki bir araştırım bu televizyon hakkında bir şeyler teşekkürler.

Geri
Yukarı