PS3'ün görüntü kalitesi

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Ben yakın zamanda bir PS3 almak istiyorum. Yalnız benim aklıma takılan bir soru var. PS3'ün grafik kalitesi.Bizim oradaki PS cafede 100 ekran full hd tv'lerde mesela red dead redemption oynadığımızda, oyunda inanılmaz derecede anti aliasing eksikliği vardı, yani her yer tırtıklıydı. Uzaktaki cisimler pikselleşmişti ve görünmüyordu. Aynı durum NBA 2K11 ve PES 11 gibi oyunlarda da mevcuttu.

Fakat aynı oyunların gameplay videolarına baktığımda görüntü mükemmel bu nasıl oluyor. Forumlarda araştırdığımda da herkes aynı durumdan şikayetçi. Gerçekten PS3'ün grafik kalitesi böylemi yoksa kullanılan TV'den veya HDMİ kablodan mı böyle oluyor. Kafam çok karıştı beni bu konuda aydınlatır mısın?

PS3’te Anti-Aliasing yok. Yani bu berbat görüntünün nedeni genelde PS3’ün ta kendisi. Kaliteli görüntü istiyorsan tavsiyem XBOX 360’a yönelmen. Çoğu durumda görüntü kalitesi çok daha iyi. Mesela burada Black Ops’u kendin görebilirisin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
PS3'te anti-aliasing yok. Yani bu berbat görüntünün nedeni genelde PS3'ün ta kendisi. Kaliteli görüntü istiyorsan tavsiyem Xbox 360'a yönelmen. Çoğu durumda görüntü kalitesi çok daha iyi. Mesela burada Black Ops'u kendin görebilirisin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aralarında çok bir fark yok abartılacak kadar.

Geri
Yukarı