PS4 30 FPS mi ?

Konsola özel oyunlarla 60 fps alıyorsun. Anca işte battlefield'tı falan 30 fps alırsın minimum ki konsollarda da frame düşmeleri çok nadir yaşanır. Zaten insan gözünden bahsediyoruz 37 fps ve 60 fps bir insan gözünde bilimsel olarak ayırt edilemez. Birde birşey daha söyleyeyim ps4'lerin donanımları stabildir. Slim yada Vanilla sürümü arasında performans farkı olmaz çünkü donanım aynıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 FPS alıyorsun ama sabit olarak. Şu ana kadarki oyunlarda 30 FPS'den düşüş yaşanmadı PS4'te. Ama PS3 bazen 19-22FPS'lere kadar inebiliyor günümüz oyunlarında. Yani PS4 al, sorun olmaz o sabit bir değer.

Bildiğim kadarıyla ps4'de fps diye bir şey yok. O masaüstü ve dizüstü sistemler'de fps olayı vardır. :)
Konsollar sabit 30 FPS veriyor diye biliyorum, birkaç videoda karşılaştırmasını izledim. PS4 Watch Dogs'da hiç düşmeden 30FPS verirken PS3 Watch Dogs oyununda bazen 22 FPS'ye kadar düşebiliyor.

Aynen Recep abiye katılıyorum.Oyun konsollarında sırf konsolun donanımına göre portlanır kasma sorunu olmaz olasada ilk sürümlerde olur. O da güncellemeler ile düzelir.

Konsolda böyle şeyler sorulmamalı. Oyunlar konsola göre optimize edildiği için akıcı bir şekilde oynayabilirsin. Konsol stabildir. Oyununu al, oyna. ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı