PS4 720p TV'de görüntü vermiyor

gurkananl

Hectopat
Daha fazla  
PlayStation'umu başka TV'ye bağladım. Babamın yanında kalacağım için yanıma aldım daha doğrusu. Fakat şu an TV'ye bağladığımda PS üzerinde beyaz ışık yandığı halde TV ekranı yanıp sönüyor (Arka ışık). Güvenli moda geçip çözünürlük düşürdüm 1080p TV'den 720p'ye geçtiğim için işe yaramadı. Bunun dışında HDMI seçili iken TV doğru düzgün çalışmıyor bile. Örneğin ayarlara girmeye çalışıyorum 1 saniye sonra menüyü kendisi kapatıyor. Bilgili bir arkadaş varsa yardım ederse sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eger sendeki ps4 arka kismindaki HDMI Out resimdeki gibi degilse,ozaman tek care.
Playstation 4 kapatip,
Usb cikislarda Dualshock filan varsa onlari cikar.
power tusuna basik tut.
En azindan 7 saniye kadar deniliyor.
Aslinda 2 kere piep sesi geleseye kadar.
Ses geldikten sonra birak power tusunu.
Ekran gelirse güzel, eger gelmese yazdiklarimi devam uygula.
Dualshock u playstationle usb üzerinden bagla ve Dualshock da PS tusuna bas.
Dualshock bir kere asaga "Down" tusuna bas ve 2 kere X tusuna bas.
Normalde PS4 480p modunda restart atmasi lazim.
Bu yazdiklarim eger gercekten HDMI output sorunu yoksa ise yarar.
Istersen Baska HDMI kablosuyla dene. Uclari altin renginde olanlar daha kaliteli diye duydum.

Eger sendeki ps4 arka kismindaki HDMI Out resimdeki gibi degilse,ozaman tek care.
Playstation 4 kapatip,
Usb cikislarda Dualshock filan varsa onlari cikar.
power tusuna basik tut.
En azindan 7 saniye kadar deniliyor.
Aslinda 2 kere piep sesi geleseye kadar.
Ses geldikten sonra birak power tusunu.
Ekran gelirse güzel, eger gelmese yazdiklarimi devam uygula.
Dualshock u playstationle usb üzerinden bagla ve Dualshock da PS tusuna bas.
Dualshock bir kere asaga "Down" tusuna bas ve 2 kere X tusuna bas.
Normalde PS4 480p modunda restart atmasi lazim.
Bu yazdiklarim eger gercekten HDMI output sorunu yoksa ise yarar.
Istersen Baska HDMI kablosuyla dene. Uclari altin renginde olanlar daha kaliteli diye duydum.

Hepsini denedim başka bir 720p TV ye taktığımda görüntü alabiliyorum. Tv de info istediğimde 720p olarak görünüyor ama galiba sorun Tv de. Çünkü buna takıp düşürsem bile info da 1080 yazıyor. Ve ekran blink halinde oluyor. Ekran kapanıyor ardından led açıyor bunu tekrarlıyor düzenli bir şekilde ve sinyal yok gibi bir uyarıda göstermiyor. Ve ayrıyetten Tv o halde iken ayarlara giriş yapamıyorum.

1-) Kabloyu duzgun taktiginiza emin olun.
2-) Goruntu Ayarlarinizi resetletin.
3-) Farki TV'de test edin.
4-) Farkli kablo ile test edin.

O sorun cikaran TV'nin ayni HDMI giris portuna baska bir HDMI cikisi olan birsey (uydu alicisi gibi seyler) baglarmisiniz?

Goruntu ayarlari resetlenmesine ragmen hâla goruntu gelmiyorsa ve yukarida ki dedigim seyi yapip goruntu aldiysaniz PS4'un HDMI cikisinda problem olabilir. Yada kablo kirik olabilir.

Farkli TV'de de test etmissiniz. Basarili bir sekilde goruntu almissiniz. O zaman TV'nin o taktiginiz portunda problem var. Varsa baska bir HDMI giris portuna takin.

Farkli TV'den (ayni kablo ile denediginizi varsayiyorum) goruntu alabildiginize gore TV problemli. Varsa baska bir HDMI girisine takip denermisiniz ?

Birde olayin 720P 1080P olmasiyla alakasi yok. Her TV 480P destekler. (Modern sayilabilecek) tuplu monitorlerden 55" 8K TV'den 4K projektore kadar hersey 480P standartina gore ayarli. Yani hepsi 480P gosterir. Makineyi resetlediginiz zaman goruntu ayari 480P ye cekiyor kendini.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı