PS4 diski sürekli dışarı atıyor

DryreL

Kilopat
Yer
İstanbul/Köln
Daha fazla  
Meslek
Dijital Oyun Tasarımı
Merhabalar. PS4 fat kasa kullanıyorum. Bugün içini açıp temizledim ancak hiç DVD ROM'a dokunmadım. Termal macun yenilendi, fan tozu falan alındı. DVD ROM ile uğraşmamak için dokunmadım, çıkarmadım bile. Ama şimdiyse PS4'ü çalıştırdığımda tek sorun DVD. Diski içeri otomatik almıyor, dışarı atıyor belirli aralıklarda bir ve çok gürültülü bir ses çıkarıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Sorunu bu video ile daha iyi anlarsınız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar. PS4 fat kasa kullanıyorum. Bugün içini açıp temizledim ancak hiç DVD ROM'a dokunmadım. Termal macun yenilendi, fan tozu falan alındı. DVD ROM ile uğraşmamak için dokunmadım, çıkarmadım bile. Ama şimdiyse PS4'ü çalıştırdığımda tek sorun DVD. Diski içeri otomatik almıyor, dışarı atıyor belirli aralıklarda bir ve çok gürültülü bir ses çıkarıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Sorunu bu video ile daha iyi anlarsınız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Konsolu sökerken diski manual olarak çıkarmayı sağlayan vidayı da gevşetmedin değil mi?

Eğer böyle bir hata yaptıysan o vidayı sıkmayı dene, senin konsolun modelinde o vida sağ havalandırma yerinin oralarında. Sony'nin sitesinde çözümü var.

Efendim konuyla alakam yok ancak benim de böyle bir arkadaş vardı.
PS3 diski atıyordu oda jöle sürmüştü😀 sorun düzeldi jöleden midir bilmem.
Yapmanızı önermem en iyisi güvenilir bir tamirciye götürün.

Temizleme sırasında içine toz vs. girmiş olabilir mi?
Sanmıyorum, o kadar fazla toz yoktu

Konsolu sökerken diski manual olarak çıkarmayı sağlayan vidayı da gevşetmedin değil mi?

Eğer böyle bir hata yaptıysan o vidayı sıkmayı dene, senin konsolun modelinde o vida sağ havalandırma yerinin oralarında. Sony'nin sitesinde çözümü var.
Bu sıkıntı olduktan sonra internetten öyle bir vida olduğunu öğrendim. Sola çevirince diski dışarı veriyor, sağa çevirince normal haline getiriyor. İlk başta içinde kalan diski almak için sola çevirdim, sonra eski haline getirdim

Efendim konuyla alakam yok ancak benim de böyle bir arkadaş vardı.
PS3 diski atıyordu oda jöle sürmüştü😀 sorun düzeldi jöleden midir bilmem.
Yapmanızı önermem en iyisi güvenilir bir tamirciye götürün.
Playstation'a jöle sürmek neymiş😀 İlk defa duyuyorum
PS4'ün alt ve üst kapaklarını açıp kapattığınızda eğer öndeki başlatma ve/veya disk çıkarma tuşları çalışmıyorsa bunun sebebi kapakların içindeki tellerin anakarttaki metalin üstüne değmesi gerektiğindendir.

Benim soruna gelirsek, disk sürekli dışarı atıyordu. Bunu çözmek için önde sol aradaki vidayı sağa çevirdim. Daha sonra DVD okuyucu bu videoyu izleyerek çıkardım ve dediğini uyguladım.

Ve sorunum çözülmüş oldu. Yardım etmeye çalışan arkadaşlara teşekkürler 😊

Son düzenleme:

Geri
Yukarı