Çözüldü PS4 DualShock sol analog kayıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Swoop38

Decapat
Yer
USS Gerald R. Ford
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
B550 Gaming X V2
Ryzen 5 5600
RX6600 Ekran Kartı
600 PSU
750HDD
500SSD
16 RAM 3200
Meslek
F-16 Fetişçisi
Sahip olduğum PS4'ü sattım bir tane kolunu verdim diğer kolunu vermedim çünkü PC üzerinden oyun falan oynuyorum diye ama geçen oynadığımda sol analog tuşunun R2 tuşuna basınca kaydığını fark ettim. Gamepad testine girdiğimde böyle gözüküyor R2 tuşuna basmaktan başka hiçbir yerine dokunmuyorum cihazın. Ne yapmalıyım? Bunun çözümü var mıdır?

1694332795499.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İçinin açılıp tamir edilmesi gerekiyor çevrenizde ps tamirinden anlayan biri varsa götürmenizi öneririm
Yine aynı hale geliyor bir süre sonra.
Direk Yetkili Servisine Sony'ye götürmeyi düşünüyorum kendim yapmak isterim ama yapamam büyük ihtimal
Sonrun tekrar olacak bende de vardı.

Yani direk değişir ise biraz daha götürür diye düşünüyorum. Zaten çıkalı 10 yıl olmuş alet'de 10 yıllıktı miladı dolmaya yakın yapacak bir şey yok, biraz daha götürsün yeter.
Anladım, o analogların altında çipler var hareketi algılayan, eğer kronik değilse tozlanmıştır. Tükürmeden analogu yukarı doğru (karakteri ileri hareket ettirir gibi) yap ve alttan üflemeyi dene.
Sahip olduğum PS4'ü sattım bir tane kolunu verdim diğer kolunu vermedim çünkü PC üzerinden oyun falan oynuyorum diye ama geçen oynadığımda sol analog tuşunun R2 tuşuna basınca kaydığını fark ettim. Gamepad testine girdiğimde böyle gözüküyor R2 tuşuna basmaktan başka hiçbir yerine dokunmuyorum cihazın. Ne yapmalıyım? Bunun çözümü var mıdır?

Eki Görüntüle 1939014
İçinin açılıp tamir edilmesi gerekiyor çevrenizde ps tamirinden anlayan biri varsa götürmenizi öneririm

Artı -1 Eksi
Direk Yetkili Servisine Sony'ye götürmeyi düşünüyorum kendim yapmak isterim ama yapamam büyük ihtimal

Yani direk değişir ise biraz daha götürür diye düşünüyorum. Zaten çıkalı 10 yıl olmuş alet'de 10 yıllıktı miladı dolmaya yakın yapacak bir şey yok, biraz daha götürsün yeter.
Anladım, o analogların altında çipler var hareketi algılayan, eğer kronik değilse tozlanmıştır. Tükürmeden analogu yukarı doğru (karakteri ileri hareket ettirir gibi) yap ve alttan üflemeyi dene.

Son düzenleme:
Çözüm
DualShock 4'ün V1 ve V2 diye versiyonları var, bende V1 kullanırken bu sorunu yaşadım kronik sorun bu.

Büyük ihtimal analog değişecek ama düşünüyorum bu aralar inşallah yeni konsol alma fikrim olursa tamir ettirip satarım ama yetkili servis olması önemli tabii.

Yani direkt değişir ise biraz daha götürür diye düşünüyorum. Zaten çıkalı 10 yıl olmuş alet de 10 yıllıktı. Miladı dolmaya yakın yapacak bir şey yok, biraz daha götürsün yeter.

Çözümü kısa süreli çözdüm diyebilirim. İçini açarak ya da açmadan analogların oraya hava sıkar ya da güçlüce üflerseniz bu analogların sensörlerinde biriken tozu atıyorsunuz ama tozun çıkacağı bir yer olmadığı için içeride kalıyor. Kısa sürede sorun tekrarlar ama günü kurtaran çözümü buldum. En yakın zamanda tamire vereceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı