PS4 Fat CUH-1116A alınır mı?

Hocam satıcı da termal macun yenilenip bakımlarının yapıldığını söyledi ve daha önce arıza çıkartmadığını söyledi. Açıkçası ben de pek güvenemedim bu olaya. Son seri Fat kasa önceki serisine göre neden daha iyidir ? Bu konuda beni tecrübelerinize dayanarak biraz daha aydınlatabilir misiniz hocam ? Birde ekstra kol olması ve fiyatın daha ucuz olmasını göz önüne alırsak(iki satıcının hesabında da PS4'e çıkan tüm kaliteli ve önemli oyunlar mevcut TLOU 2 haricinde) siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?
Hocam hangisinde hangi oyunlar var pek kavrayamadım kafam karıştı doğrusu. Son çıkan her zaman bir öncekindeki sorunlar giderildiği için iyidir ancak 1116A kullanıyorum aktif olarak,10 saat kardeşim 4 saat ben kullanıyorum diyebilirim ve günde sadece ikimizin de ortak uyuduğu zamanda boşta kalıyor. Saat gibi çalışıyor. 1216A da kullandım 2 sene. İkisinde de bir problem yaşamadım. Dilersen mailden telefon numaramı verebilirim oradan her türlü soruna yanıt verebilirim. Ayrıca oyunlu PSN hesapları da satıyorum onlarda da yardımcı olurum.
[email protected]

Hocam hangisinde hangi oyunlar var pek kavrayamadım kafam karıştı doğrusu. Son çıkan her zaman bir öncekindeki sorunlar giderildiği için iyidir ancak 1116A kullanıyorum aktif olarak,10 saat kardeşim 4 saat ben kullanıyorum diyebilirim ve günde sadece ikimizin de ortak uyuduğu zamanda boşta kalıyor. Saat gibi çalışıyor. 1216A da kullandım 2 sene. İkisinde de bir problem yaşamadım. Dilersen mailden telefon numaramı verebilirim oradan her türlü soruna yanıt verebilirim. Ayrıca oyunlu PSN hesapları da satıyorum onlarda da yardımcı olurum.
[email protected]
Mail attım hocam

PS4 Fat alınmaz diyen arkadaşlar sebepleriyle beraber söylerse yıllardır kullandığım Fat kasamı satıp slim alacağım :D . Slim daha performanslı değil, daha şık da değil(bence), düz kutu gibi bir tasarımı var ve ben beğenmiyorum üstelik fiyatları 2. el için gereksiz pahalı. Bir kaç aya PS5 çıkacak söylentileri varken neden daha pahalısını alsın ki millet ? Eksiği neymiş fat kasanın ?
İnternet'ten bakabilirsiniz. 😁
Önce sormadan araştırırsanız daha iyi olur. Sadece ''PS 4 vs PS 4 Fat'' bile yazınca çıkıyor.
Ama isterseniz Türkçe link burada : PS4 Pro, PS4 Slim ve PS4 karşılaştırması - LOG

"Öncelikle her Fat kasa aynı değil." ve "Slim model daha az güç tüketiyor ve daha az fan sesi var." kısmı hariç bir hatanız var. Parlak kasaların hepsi kronik değildir. Her parlak kasa 1116A değildir ve 1116A sürümü 3. jenerasyondur. 4. jenerasyon ise son çıkan fat kasa yani 1216A sürümüdür. Bu iki versiyon da size problem yaşatmaz. Ancak arkadaşın dediği gibi tamir görmüşse ben 2 kere düşünürdüm şahsen. 1116A ve sonraki sürümlerde hata en aza indirgenmiştir. Ancak parlak kasa olduğu için insanlar ön yargı ile yaklaşıyor. Sony de bu durumdan sıkılmış olmalı ki son çıkan kasayı mat yapmış olmalı. Yoksa 1116A versiyonu ile mat kasa arasında neredeyse fark yoktur. Fan sesi konusuna gelirsek de, arkadaşımda bir slim vardı benim fattan daha çok ses çıkartıyordu. Cihazınıza nasıl baktığınız ve şansınızla alakalı bir durum bu teknoloji. O yüzden fazla düşünmeye gerek yok. Bence arkadaş tamir görmemiş son fat kasayı almalı. Ancak dediğim gibi 1116A'larda sorun genel olarak zamanında çözülmüştü.
Konu eski ama kayıtlara geçmesi için yazacağım, 2022'den selamlar.
Haziran 2015'te aldığım ve aldığımdan beri sürekli kullandığım CUH1116B parlak kasa fat PS4 cihazım kutudan çıkan gamepad'i dahil hâlâ çalışmakta. Eskimeden dolayı gamepadin kasasını ve bataryasını yenilemem gerekti sadece. Bir de HDD artık veda edecek gibi duruyor son zamanlarda.
Daha yeni Dying Light 2 olmak üzere sayısız oyun bitirdim bu emektar ile. Fan sesi yıllar içinde yükseldi tabii ama o sorunu da termal macun yenilemesi ile bir nebze çözdüm. Bir Xbox Series sessizliğinde değil ama gürültülü de değil.
Benden bir ay sonra alan arkadaşımın aynı model parlak fat PS4'u da yine çalışıyor. O benim kadar konsolcu değil, daha çok PC'de oynuyor ama yine uzunca zaman kullandı ve hâlâ çalışıyor. Hem de toz içinde kalmasına, macununun hiç yenilenmemesine rağmen.
Ayrıca şunu demeden edemeyeceğim, parlak fat PS4'lar şuna kadar ki en iyi tasarıma sahip konsoldur bence. Duygusal bir bağım var bu konsola çok seviyorum :D

Ben de bir güncelleme olarak yazayım. Fat parlak kasa CUH-1116a kullanıcısıyım. Satmak istiyorum ama piyasanın içindeyim diyen insanlar bile bu modelde kronik sorunların azaltıldığını bilmiyor ya dabilmek istemiyor; bu yüzden de satamıyorum veya kronik sorunlu diye komik rakamlar veriliyor. Mat kasa ile sorunlar çözüldü demek dışında bir şey demiyorlar. 6 senedir kullanıyorum. Saatlerce, günlerce oyun oynadığım bile oldu, saat gibi tıkır tıkır çalışıyor. Sadece HDD'yi 1TB yaptım, fan temizledim ve macun yeniledim. İlk aldığım gibi sessiz sedasız, kükremeyen bir makine oldu :D.

Ben de bir güncelleme olarak yazayım. Fat parlak kasa CUH-1116a kullanıcısıyım. Satmak istiyorum ama piyasanın içindeyim diyen insanlar bile bu modelde kronik sorunların azaltıldığını bilmiyor ya dabilmek istemiyor; bu yüzden de satamıyorum veya kronik sorunlu diye komik rakamlar veriliyor. Mat kasa ile sorunlar çözüldü demek dışında bir şey demiyorlar. 6 senedir kullanıyorum. Saatlerce, günlerce oyun oynadığım bile oldu, saat gibi tıkır tıkır çalışıyor. Sadece HDD'yi 1TB yaptım, fan temizledim ve macun yeniledim. İlk aldığım gibi sessiz sedasız, kükremeyen bir makine oldu :D.
Yıllar sonra mesajıma alıntı geldiğini görmek güzel. Ne tesadüf ki ben de birkaç gün önce aynı seri koduna sahip PS4 cihazımın içini temizledim ve 1 TB SSD taktım. Canavar gibi oldu diyebilirim. Hatta gibisi fazla :D

Yeni konular

Geri
Yukarı