PS4 Hakkında Sorular

Killshot011

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Exclusive oyunları aklımı çeldiği için PS4 düşünüyorum ama merak ettiğim bir kaç konu var.

1- Genel olarak her oyunu PC'de oynayan biri olarak sadece exclusive oyunları için değer mi PS4?
2- PS4 ve PS4 pro arasındaki farkları resimler ve videolardan anlayamadım. 1080p'de oynandığı taktirde gerek var mı pro almaya?
3- Yanlış anlamadıysam 5.05 sürümü altındaki PS4'lere korsan oyun yüklemesi yapılabiliyor. Bu PS4'e çıkan bütün oyunları mı kapsıyor? Bu oyun listesini nerden bulabilirim ve indirebilirim? Red Dead Redemtion 2 var mı? Çünkü PS4 alırsam benim için en önemli oyunlardan biri.
4- Korsan oyun yüklemesi olmadı diyelim. İnternette bakıyorum da bir kaç PS4 oyun takası sitesi buldum ancak takas için bile uçuk fiyatlar talep ediyorlar. Bir tane orjinal oyun alıp, cüzzi miktarda bedel ödeyerek, bütün oyunları sırayla oynayabilir miyim?

1. Ben tamamen aynı amaç için 1 yıl önce PS4 satın aldım ve iyi ki almışım.
  2. Bence yok. Zaten sadece exclusive için alacaksanız hiç gerek yok.
  3. Bilgim yok.
  4. Takas edeceğiniz yerin envanterinde istediğiniz oyun varsa kendi oyununuzu bırakıp, takas bedelini ödeyip alabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

"Ps4 hakkında bir kaç sorum var" mesajını Türkçe'ye uymuyor diye "ps4 hakkında sorular" olarak değiştirip buna da Türkçe kurallarına uymuyor diye ceza vermek nedir ya? Bu ne kadar dandik , uyduruk yönetim böyle. Ayda bir kere konu açıyorum , her defasında saçma sapan şeylerden ceza veriyorlar. Hesabım işaretli de konu açınca otomatik bildirim mi alıyorsunuz , bir şey uydurup ceza verin şuna diye? Anlamıyorum gerçekten.
Bence PS5'i bekleyin veya bir PC toplayın.
Hocam zaten son model bir bilgisayarım var ancak Horizon Zero Down , Detroit Become Human , Last of Us gibi exclusive oyunları oynamak istediğim için düşünüyorum.

1. Exclusive oyunlar için gerçekten değer. Herbirisi film tadındalar ve çok iyiler. Yanınızda izleyen birisi olsa bile film izler gibi izliyor bağlıyor herkesi.
  2. PS5 2020 yılında deniliyor. O yüzden şu anda PS4 Pro alınmasını mantıklı bulmuyorum. Zaten yeni çıkan oyunların bir çoğu iki konsolda da 30 FPS ile geliyor. Bana sorarsanız aradaki fiyat farkını vermeye gerek yok PS5 bu kadar yakınlamışken Slim model alıp keyfinize bakın.
  3. 5.05 sürümü kırıldı sadece. Şöyle anlatayım bir oyun çıkıyor bu oyun sadece Windows 10'da çalışıyor. Alt sürümlerde çalışmıyor. Buna örnek olarak bir kaç oyun verilebilir. Forza Horizon 3-4, Gears of War 4 vs. aynı şey konsol içinde geçerli. Yeni çıkan oyunlar son sürüm istiyor malesef.
  4. Takas olayı mantıklı gelmiyor bana üstüne birde para ödemek zorunda kalıyorsunuz o tarz sitelerde ama elden değiş tokuş yapılacaksa olabilir. Size tavsiyem indirimleri takip edin. Çok güzel indirimler oluyor. Zaten Exclusive oyunlardan başlayacaksınız Hepsiburada üzerinden spotcular bir çoğunu çok uygun fiyattan satmakta. Uncharted 4 mesela 60 küsür Horizon Zero Dawn Complete Edition 50 Tl. Oralardan alın devamlı indirimleri takip edin PS Store'dan falan güzel uygun fiyattan denk geldiğinde alın. Ben öyle yapıyorum.

1. Kesinlikle deger. Cok kaliteli oyunlar. Hatta Exclusive disinda kolay kolay oyun almayi dusunmuyorum suanlik.
2- PS5 2020/21'de cikar diye dusunuyorum. Fiyati uygun 0 ya da 2. el bir tane Slim/Fat begenin kendinize.
3- Kirdirmani onermem. Yeni cikan oyunlar eski surumlerde calismiyor diye biliyorum zaten.
4- Eger uygun takasci bulamazsaniz internet ile bu isleri yapan yerlerde var. Zaten N11 ve HB gibi sitelerde bir cok spotcu 2. el oyun satiyor. Onlara basvurabilirsiniz. PS Store'da da cok guzel indirimler oluyor. Mesela GTA V 50 TL, BF1 22 TL oluyor bazen. Onlari takip edin. Bu siteden fiyat degisimlerini takip edebilirsiniz.

Exclusive oyunları aklımı çeldiği için PS4 düşünüyorum ama merak ettiğim bir kaç konu var.

1- Genel olarak her oyunu PC'de oynayan biri olarak sadece exclusive oyunları için değer mi PS4?
2- PS4 ve PS4 pro arasındaki farkları resimler ve videolardan anlayamadım. 1080p'de oynandığı taktirde gerek var mı pro almaya?
3- Yanlış anlamadıysam 5.05 sürümü altındaki PS4'lere korsan oyun yüklemesi yapılabiliyor. Bu PS4'e çıkan bütün oyunları mı kapsıyor? Bu oyun listesini nerden bulabilirim ve indirebilirim? Red Dead Redemtion 2 var mı? Çünkü PS4 alırsam benim için en önemli oyunlardan biri.
4- Korsan oyun yüklemesi olmadı diyelim. İnternette bakıyorum da bir kaç PS4 oyun takası sitesi buldum ancak takas için bile uçuk fiyatlar talep ediyorlar. Bir tane orjinal oyun alıp, cüzzi miktarda bedel ödeyerek, bütün oyunları sırayla oynayabilir miyim?

1- Bende Haziran 2018de aldım fakat pişmanım god of War oyunum vardı. Bazen ciddi fps düşüşleri yaşıyordum

2- Ps4 Slim modeline sahibim 1080p 30 fps veriyor çoğu oyunda. Fifa 19da örneğin 60 fps veriyor.

3- Ben korsan oyun yüklemesi düşündüm. Ama güncel olması bence daha önemli sistemin.

4- Örneğin Xboxta XBOX Game Pass, EA Access gibi sistemler var ve istediğin oyunları oynayabiliyorsun.

Önerim alacaksan XBOX ONE S al fakat 1 ay sonra sanırım disksiz XBOX one s satışa sunulacakmış o 100 dolar daha ucuz olucakmış. Kendi fikrimce keşke almasaydım ps4'ü.

1- Bende Haziran 2018de aldım fakat pişmanım god of War oyunum vardı. Bazen ciddi fps düşüşleri yaşıyordum

2- Ps4 Slim modeline sahibim 1080p 30 fps veriyor çoğu oyunda. Fifa 19da örneğin 60 fps veriyor.

3- Ben korsan oyun yüklemesi düşündüm. Ama güncel olması bence daha önemli sistemin.

4- Örneğin Xboxta XBOX Game Pass, EA Access gibi sistemler var ve istediğin oyunları oynayabiliyorsun.

Önerim alacaksan XBOX ONE S al fakat 1 ay sonra sanırım disksiz XBOX one s satışa sunulacakmış o 100 dolar daha ucuz olucakmış. Kendi fikrimce keşke almasaydım ps4'ü.
Dostum Xbox ta olan tüm oyunları zaten pc'de oynayabiliyorum. Benim aklımı çelen ps4 e exclusive olan oyunlar :(

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı